Sari la conținut
Bâte Alin-AB

Hora lautarilor

Recommended Posts

Buna seara la toti. Are cineva decumva partitura la aceasta piesa? Eu tot incerc sa o invat singur si nu reusesc. 

• Îmi place 3

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ar fi fost sa existe partituri la piesele astea :)

• Îmi place 3

Partajează acest post

Link spre post

ce va face sa credeti ca nu exista...?

Partajează acest post

Link spre post

si daca vezi crezi...?

Partajează acest post

Link spre post

...cand vor exista cereri concrete vor aparea si astfel de partituri ...in conformitate cu regulamentul nu? ;)

Partajează acest post

Link spre post

Mi se pare onest, ca cel care scrie partitura sa fie remunerat, pe masura,  doar stiu ca e foarte mult de munca.

Era o provocare.. :)

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

stai linistit m-am provocat eu cu multi ani in urma...anumite "secrete" privind rezolvari melodice, armonice asa le-am depistat... ;)

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Nu vreau sa demonstrez nimanui nimic, am vrut doar sa imi sustin prima afirmatie, ca si pentru astfel de piese se pot scrie partituri. Este un "sample" scris simplu din "principiu"! Cei care acum vad poate si cred...iar cei care au nevoie ma gasesc din cand in cand pe aici.

si ...ce era mai important! ;)

post-26623-0-90747000-1395953000_thumb.p

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Aveti posibilitatea sa faceti o oferta, in segmentul "Bursa Muzicantilor", sau la anunturi, sigur se vor gasi doritori.

Partajează acest post

Link spre post

Aveti posibilitatea sa faceti o oferta, in segmentul "Bursa Muzicantilor", sau la anunturi, sigur se vor gasi doritori.

Dle Dima, poate sa fac si niste tutoriale ?

Partajează acest post

Link spre post

Am spus "Oferta"... nu gratis, daca va refereati la acest lucru. Deci sa sune cam asa: Editez partituri pentru orice fel de hora lautareasca... Pret: 10000 lei. Inteleg si ironiile, dar daca totusi va permite timpul la crearea de tutoriale, asigurati-va sa fie incadrate la categoria corespunzatoare, altfel se vor sterge neconditionat! ;)

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

De data asta nu ai inteles aluzia, dle Dima! Intr-adevar exista o piata a ofertei si a cererii...dar copilasului care ii este foame ori invata sa pescuiasca  ;) , ori recunoaste ca ii este foame si ...cere un peste. ;) !

Partajează acest post

Link spre post

Avet dreptate cu pescuitul... celui care ii e foame poate sa si cumpere peste, nu numai sa fure.

...Cei care acum vad poate si cred...iar cei care au nevoie ma gasesc din cand in cand pe aici.

Tocmai de asta am sugerat ceea ce am scris mai sus. Multi poate nu cunosc aptitudinile dvs.

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Nu vreau sa demonstrez nimanui nimic, am vrut doar sa imi sustin prima afirmatie, ca si pentru astfel de piese se pot scrie partituri. Este un "sample" scris simplu din "principiu"! Cei care acum vad poate si cred...iar cei care au nevoie ma gasesc din cand in cand pe aici.

si ...ce era mai important! ;)

Fain dizainul la miniatura atasata :)

Partajează acest post

Link spre post

Fain dizainul la miniatura atasata :)

Multumesc! 

Partajează acest post

Link spre post

domnule profesor ,,(Cm6) stiti cum e..,,grele,,))..din partea mea toata admiratia pentru ce faceti cu copii si nu numai...si tinetio tot asa ca ce faceti e superbine...

Partajează acest post

Link spre post

domnule profesor ,,(Cm6) stiti cum e..,,grele,,))..din partea mea toata admiratia pentru ce faceti cu copii si nu numai...si tinetio tot asa ca ce faceti e superbine...

Dumnezeu sa ne intareasca si sa ne Lumineze pe toti sa facem ceea ce este bine pentru a pastra si perpetua valorile si spiritualitatea, acestui popor, frumusetea folclorului autentic romanesc si farmecul muzicii lautaresti...

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Pentru partituri se pot  folosi si anumite programe.De exemplu, asculti o melodie dupa care o fredonezi in genu lalallili lulu lala lelele lili.Te inregistrezi intr-un program cu recorder, apoi pui wav-ul in Melodyne si acolo iti creeaza o partitura pentru ce ai fredonat.Nu stiu daca este chiar solutia perfecta dar cine stie sa lucreze mai retuseaza pe acolo o nota sau doua si iese.

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Buna ziua. In acest context as vrea si eu sa dau un mic pasaj dintr-o hora a lautarilor pe care am pus-o pe note mai acum ceva timp. Inital a fost doar pentru mine dar am zis ca nu strica sa primesc si cateva critici in baza ei. Aici aveti link-ul de la piesa originala http://www.youtube.com/watch?v=cT3T4H-Foq4

QjC2I8.jpg

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Eu nu sunt gold member, astfel ca prefer ca si membri ca mine sa vada, daca sunt interesati. Daca au nevoie de mai mult ma pot contacta. O zi buna :)

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

Informaţie importantă

Prin utilizarea acestui site, sunteţi de acord cu aceşti Termeni de Utilizare.