Sari la conținut

Recommended Posts

Dragi colegi,

Vad ca in ultimul timp ati lasat-o mai usor cu subiecte constructive,asa ca m-am gandit la ceva bun,cred eu!

Tot navigand pe youtube,am gasit ceva foarte interesant si bun de descoperit oameni cu talent!

Am sa postez o filmare,in care canta doar o chitara si mai multe voci!

Vreau sa va provoc la treaba,asa ca cine doreste sa orchestreze cum il taie capul peste ce canta acesti artisti!

Daca cumva aveti nevoie doar de Audio,pentru a introduce intr-un program de editare/suprapunere,va pot sta la dispozitie!

Acesta este materialul;

Sunt doritori?!....cred ca este in binele nostru sa facem astfel de exercitii!!

Ce parere aveti,intrati in ''treaba''?!?!?

Editat de Daniel Andronescu
  • Îmi place 5

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul ma bag!! :) accept provocarea

E o mica problemuta o sa am nevoie doar de audio! :D

Editat de Poparad Dudu

Partajează acest post

Link spre post

Ma bucur mult ca in sfarsit,sa gasit cineva..imi pierdusem speranta!!

Am crezut ca mai toti nu stau decat cu ochii pe download!!!!  :)

Uite aici audio si..spor la treaba!

Audio Concurs.mp3

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Multumesc Daniel!!! ;)

Am sa postz aici cand e gata!

Editat de Poparad Dudu

Partajează acest post

Link spre post

o sa incerc si eu in limita timpului disponibil !! 

Partajează acest post

Link spre post

Salut. Mie mi-a placut mult abordarea lor. 

Mi se pare greut sa canti peste pentru ca nu poti urmari exact beat-ul. Daca era tras cu metronom as fi facut un negativ complet. Oricum daca am timp poate fac unul fara acest material audio. Sau poae voi aveti rabdare  si timp .sa faceti time stretch

When I Was Your Man.mp3

• Îmi place 4

Partajează acest post

Link spre post

Țin sa va anunț ca am terminat ieri de orchestrat piesa pusă de Daniel,iar când o sa ajung acasa am sa o postez!!!! :))

Partajează acest post

Link spre post

Țin sa va anunț ca am terminat ieri de orchestrat piesa pusă de Daniel,iar când o sa ajung acasa am sa o postez!!!! :))

Abia astept sa ascult!!!

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Cu speranta de a nu se supara Daniel am sa postez un videoclip cu evolutia acestor fete, respectiv Fiftth Harmony, o evolutie de nota 10. Pe mine unul, mi s-a facut pielea gainii de vreo 4-5 ori la urmarirea acestui videoclip.Iata ca de mullte ori ascultam doar hituri dar nu stim ca exista si alte stele, insa cu un singur "search" putem gasi orice informatie iar asta se datoreaza internetului care este o biblioteca fara sfarsit.

Editat de iriscatalin

Partajează acest post

Link spre post

Buna Daniel, as avea o problema....am spus acum doua zile ca am sa postez audio de la concurs dar am intampinat o problema si nu ii dau de capăt!!! Când vreau sa dau export audio mixdown din Cubase 5 imi zice ca... "The left and right locators must be set!" Ce ar trebui sa fac?? Te rog sa ma ajuti!!! 2.gif

Partajează acest post

Link spre post

Trebuie sa setezi de unde si pana unde vrei sa exporte. Imediat deasupra track-urilor unde ai acea bara unde sunt numerotate masurile, poti pune si misca aceste markere.

Sper sa gasesti repede daca nu cauta pe net sau punem noi o poza.

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Buna ziua, sunt nou pe acest site si am citit pe aici ce sa maj postat. As putea sa ma ocup si eu de cea ce a zis Daniel la început, adică mai bine spus pentru ce a deschis acest topic. Daniel sau cine citește ce am postat va rog din suflet mai puteți sa postați odată aici fișierul audio care la mai postat Daniel ca pe ăla nu pot sa i-l deschid! Va multumesc din suflet!! :)

Partajează acest post

Link spre post

Uite Daniel, am sa incep eu cu un mic "DEMO"  facut de mine! Dece ii spun demo? Pentru ca mai vreau sa mai pun niste instrumente dar nu am avut timp...asta am facut in 3 zile! Am sa mai postez cand e gata tot si mixat. Scuzati urmatoarele greseli, mentionez ca sunt INCEPATOR mai ales in armonie. Auditie placuta :)

Partajează acest post

Link spre post

Ai dreptate stai ca ma chinui :))

Nu reușesc ca e prima oară când fac asa ceva!! In plus mai merge si greu netu' :D

Partajează acest post

Link spre post

Langa "Posteaza" ai tabul "Mai multe optiuin de raspuns". Apoi

"Ataseaza fisiere" sau "Incearca incarcatorul nostru de baza.

Partajează acest post

Link spre post

Multumesc dar imi merge foarte greu netu' si imi da eroare chiar si cand postez ceva!! :D

poate numai daca il trimit cuiva sa il posteze el

:((

Partajează acest post

Link spre post

Care este finalitatea acestei colaborari?

Partajează acest post

Link spre post

Care este finalitatea acestei colaborari?

ZERO  =D>

Sper sa n-am gura aurita dar dupa mintea mea chiar ZERO vor fi........ colaborarile.

Partajează acest post

Link spre post

Pana la urma a ramas ca-n gara! Cand e vorba de vorbe.... toti zmei! Cand e vorba de fapte.... Pauza! :(

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Pai Danut Dima sa-mi fie cu iertare dar vad ca in Romania, e si-n muzica  ca si-n politica "VORBE". Dupa ce va posta sau daca va posta ceva Daniel Andronescu, or sa inceapa iara-si multi a spune : aaaaaa pai asa ceva am vrut sa fac si eu dar........ nu am avut timp (prea multe cantari si mai am si serviciu). Eu asa vad treaba ! Poate gresesc, poate m-a luat gura pe dinainte, poate m-am pripit. Cer iertare atunci. 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

Informaţie importantă

Prin utilizarea acestui site, sunteţi de acord cu aceşti Termeni de Utilizare.