Sari la conținut

Recommended Posts

si-a cumparat cineva KORG krome de pe acest site? daca se poate ceva pareri :-??

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O clapa super calitativa la un Pret mic.

Este varianta ieftina a M3-ului!..chiar are multe in plus fata de M3!

Partajează acest post

Link spre post

eu am avut m3 ,o clapa cu sunet deschis ,suna foarte bn .dar era putin cam mare si am pastrat KORG tr care este inferioara m3-iului dar mai usoara si mai ingusta si asa am acces la pa3 .KORG krome este cam de dimensiunea TR-ului de asta ma intereseaza dar pur si simplu nu am vazut pe nimeni cu asa ceva ,nu stiu ce sunet are,claviatura cum este si alte nelamuriri pe care le am . nu ai cu cine discuta despre ea .

Partajează acest post

Link spre post

nu! am tot KORG tr .am vrut sa iau dar nu am avut cu cine sa vorbesc despre ea.am sunat de vreo 3 ori la mc musical la bucuresti dar baietii de acolo nu au prea stiut sa imi spuna mai nimic despre ea .au zis ca o sa revina cu telefon ,,dupa ce se mai documenteza'' dar nu au facut-o ,asa ca am renuntat la idee .

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Marius_

KORG Krome este de fapt "urmasul" lui M3, este o clapa imbunatatita, cu un sunet de generatie mai noua, ca sa spun asa. In ce priveste claviatura pot sa-ti spun ca e foarte buna, dar in principiu ar trebui sa pui tu personal mana pe ea, ca stii cum e: la claviatura si la sunet pana nu simti si nu auzi tu personal instrumentul nu te poate lamuri nimeni prin cateva randuri scrise pe internet. Ea este o clapa foarte buna, cu tonuri super (acum depinde si ce cauti tu), parerea mea e ca e mai buna decat M3 si la sunet si la functii, mai ales ca se mai gasesc cateva elemente si din Kronos in ea, claviatura este semi-grea la variantele de 5 si 6 octave, iar varianta de 7 octave are claviatura grea (ca de pian). Daca ai alte nelamuriri legate de clapa, intreaba mai exact ce vrei sa stii despre ea, caci altfel sunt multe de spus. Bafta!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator Marius_

Apropo, am uitat sa scriu mai sus ca poti sa testezi clapa la magazinul M&C Musical din Bucuresti, str. Campineanu nr. 10 si astfel o vezi si o auzi personal, iti faci cea mai buna parere.

Partajează acest post

Link spre post

Eu personal i-as spune urmasul lui M50. Din punctul meu de vedere este o clapa geniala, singurul lucru despre care o putem barfi este claviatura. In rest e prea tare la pretul ei. Transportul este punctul forte, mica si usoara. Sunetul este super ok. Pianul foloseste PCM-urile celui german din Kronos. Probabil cu sample-urile mai scurte deoarece parca e un pic mai mic. Personal le-am comparat si garantez ca este pianul din Kronos 100%.

Depinde foarte mult la ce vrei sa o folosesti, dar cred ca fata de TR este un pas mare in fata.

Partajează acest post

Link spre post

salutare.. nu mai tin minte pe ce forum rusesc am citit cica sar pute baga semplere in el convertite totodata - amagite prin awave , ca Krome sa le citeasca prin intermediul SD-card-ului

o fi oare posibil asta? sau sunt doar zvonuri ?

Partajează acest post

Link spre post

eu cred ca aceste demo-uri sa-ti fie de folos...[link]

[link]

Partajează acest post

Link spre post

merci ptr raspunsuri! asta era un subiest destul de vechi, alt user l-a readus in discutie . cum am spus si mai sus deocamdata am renuntat la idee pana cand o voi incerca pe viu . ptr mine claviatura conteaza 50 la suta .

Partajează acest post

Link spre post

Buna seara! Am o intrebare despre Krome si nu deschid un topic nou pentru asta. Doresc sa achizitionez si eu unul dar ma nelamureste un aspect. Pe Kronos am vazut ca este functia Set List si lipseste de pe Krome. Este o alta varianta de a schimba niste combinatii de tonuri rapid pe scena? Sau cum am de exemplu pe pa3 STS.urile? As dori daca.mi poate spune cineva cum pot salva un pian cu un pad suprapuse si alt set de tonuri viori cu clopotele (doar ca exemplu) si sa le pot schimba rapid in timp ce trupa canta? Multumesc!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

Informaţie importantă

Prin utilizarea acestui site, sunteţi de acord cu aceşti Termeni de Utilizare.