Sari la conținut
IonelG

KORG PA3X

Recommended Posts

Buna, Doresc sa achizitionez un KORG PA3X, spuneti-mi va rog la ce trebuie sa trag atentia cand o v-oi procura? 256 ram este standard la toate? am avut un PA50 dar diferenta e cer si pamant, este fabricata doar in Italia? trebuie de procurat Hard aparte? Multumesc

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Standard e 128 MB RAM.Daca e 256 MB e bine.Daca e RAM-ul e verde e cel original de KORG,chiar si cel albastru,turcesc functioneaza ok.

Daca e varianta de 76,are hard intern din fabrica.Constituie avantaj daca a fost schimbat cu unul de tip SSD.

In general conteaza ce urme de uzura vezi,si aici principalele sunt potentiometrele si butoanele,apoi clapele.Acestea din urma se schimba gumele mai usor.La butoane si electronica de umbla mai greu.Scrisul de la butoane sa nu fie sters.

Atentie la display,sa nu fie lovit,sa nu aiba dungi,touchscreenul sa functioneze in toate punctele,intensitatea luminii la el sa fie puternica si uniforma.

In rest sa nu aiba zgarieturi la carcasa.

Editat de Stanciu Gabriel
  • Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Multumesc mult, spuneti-mi va rog daca este posibil sa inregistrez direct din clapa in mp3? apoi sa introduc pe usb, Mersi

Partajează acest post

Link spre post

Da,se poate inrejistra direct in klapa mp3 si vocal tot odata,daca te intereseaza KORG 3x61 am eu noua,am cumparato personal din magazin din Milano,memoria interna e de 32gb.tel.3898826753,ma aflu in Italia

Partajează acest post

Link spre post

Multumesc pentru raspuns dar deja mi-am procurat-o de 2 zile, spune-mi te rog cum daca cunosti) mersi

Partajează acest post

Link spre post

Se tine apasata tasta SHIFT,apesi si butonul REC,si iti intra clapa in modul inregistrare.Selectionezi calitatea inregistrarii(default e 128kbps).Cea mai buna e 256 kbps.

Inainte de asta selectionezi style-ul cu care vrei sa canti,sau midi.

Apesi butonul REC de pe ecran si incepe inregistrarea.In timpul inregistrarii poti apasa orice tasta,gen Style,Performance,STS.

La final dai stop si te va intreba unde sa salvezi fisierul mp3(HD,USB),si cu ce nume.

Editat de Stanciu Gabriel
  • Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Multumesc frumos, am cautat pe forum dar nu am gasit cum sa incarc din alt set alte stiluri sau tonuri este posibil? Multumesc mult

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

Informaţie importantă

Prin utilizarea acestui site, sunteţi de acord cu aceşti Termeni de Utilizare.