Sari la conținut
caesare2006

Import MIDI to STYLE Korg PA2XPRO

Recommended Posts

Are cineva chef si vointa sa explice cum se face IMPORT MIDI to STYLE la KORG PA2XPRO? Ca "e" cam multi care ar cam vrea sa beneficieze de materialul postat de Daniel, cel cu RITMURILE facute MIDI din SET-ul sau. Multumesc anticipat celor care isi vor face timp sa explice. Mult respect.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut...este usor ceea ce ai intrebat

Rec...pe urma menu...import smf...alegi midi-ul care il ai si acum Atentie tii apasat shift si apesi excute...atat si-ti va iesi...salutari si numai bine.

Partajează acest post

Link spre post

Cel mai coresct este sa tai acel midi pe bucati, CV1,2,3V1,2,3 si sa il importi separat!dupa trebuie setata tonalitatea, key zone per track, instrumets track.s.a.m.d!

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator florinpa

eu nu am reusit am facut asa cum a zis chrismontana dar canta aiurea minorul in loc de major-nu mi-a iesit deloc

da-ti-ne si noua cei care ati facut ritmurile pentru pa2, va rugam mult!!!!

Multumim!

Partajează acest post

Link spre post

Trebuie sa asignezi in Chord Table, care CV sa-ti cante, pe ce acord prinzi cu mana.

Partajează acest post

Link spre post

eu nu am reusit am facut asa cum a zis chrismontana dar canta aiurea minorul in loc de major-nu mi-a iesit deloc

da-ti-ne si noua cei care ati facut ritmurile pentru pa2' date=' va rugam mult!!!!

Multumim!

[/quote']

Daca ai reusit cu shift+import si ti-a incarcat toate Cv-rile salveazala asa si punele aici dupa care le arnjez eu sa sa sune cum trebuie si l-e pun din nou aici.

La mine unu singur a mers cu shift+import , iar celalalte am fost nevoit sa tai cv cu cv.O sa pun 4styluri asa cum le-am facut eu pe Pa800 - daca mai sunt si altii care au facut si au buna vointa sa l-e puna aici pentru ai ajuta si pe ceilalti![br][file=e107_files/public/1369134715_11_FT11535_4_styluri.set.rar]4_styluri.set.rar[/file]

Am uitat sa precizez , cele patru styluri atasate sunt:

1-Hora Muntenia

2-Hora Lautari

3-Hora Asezata

4-Ca la Breaza

Foarte bune styluri multumim lui AD pt midi-uri!

----------------

Altcineva ... nimic ? Nu am mai lucrat nimeni nici-un midi?

Partajează acest post

Link spre post

GUIU iti multumesc mult ptr.cele 4 stiluri puse de tine ,suna bestial -AD jos palaria ptr. stiluri

Partajează acest post

Link spre post

GUIU iti multumesc mult ptr.cele 4 stiluri puse de tine ' date='suna bestial -AD jos palaria ptr. stiluri

baieti ,daca vreti sa explicati mai pe "babeste"cu setatul tonalitatii,ar fi de folos ptr. multi aceste explicatii-multumescccccc

[/quote']

Partajează acest post

Link spre post

Cum fac sa salvez introducerile din ritmurile pentru pa3 in format midi in calculator?multumesc

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

Informaţie importantă

Prin utilizarea acestui site, sunteţi de acord cu aceşti Termeni de Utilizare.