Sari la conținut
  • 0
Cristi Filip

RAM PA800

Întrebare

Am nevoie si eu de un mic ajutor din partea unui coleg cu PA800. Zilele astea am incarcat in clapa un set pentru PA800 (fara Global) de la sectiunea download. Inainte de asta aveam vreo 30Mb liberi pentru semples-uri. Setul s-a incarcat in proximativ 10 min. (cred ca e cam mult) iar dupa asta m-am uitat din nou la memorie si aveam 0 (zero biti si zero timp) disponibil. Am formatat si am reinstalat OS_RES fara sa incarc nici un semples: tot zero imi arata. Am instalat din nou setul meu initial si tot asa imi arata. Tin sa mentionez ca in afara de faptul ca un set se incarca in 10-12 min. clapa functioneaza foarte bine. Imi puteti da un sfat in sensul acesta? S-a mai lovit cineva de problema asta? Multumesc!

2emlpp0.jpg

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

12 răspunsuri la această întrebare

Recommended Posts

• 0

Era defecta nenoria RAM ?

Partajează acest post

Link spre post
  • 0

Am reparat-o. Am gasit o componenta defecta pe placuta de RAM. Lucrez in domeniu si nu mi-a fost greu sa gasesc defectul. Initial nu credeam ca problema este de la RAM. Nu am experienta in depanarea instrumentelor muzicale, dar documentandu-ma am realizat ca defectul provine de pe modulul de RAM.

kqcs0.jpg

Partajează acest post

Link spre post
  • 0

Din pacate seria clapei mele incepe cu 60... :(

Apropo: cei cu defecte asemanatoare la memorii ma pot contacta pe PM pentru remedierea defectelor. Inclusiv cei care au probleme cu placa de baza din clapa. Am aparatura care ma ajuta sa fac orice interventie la orice circuit de pe placa. Stima!

Partajează acest post

Link spre post
  • 0

Un bravo sincer

Partajează acest post

Link spre post
  • 0

Multumesc mult. Nu e numai meritul meu. Raman la dispozitia colegilor care nu au posibilitatea/cunostintele/aparatura sa rezolve singuri problemele cu memoriile RAM.

Partajează acest post

Link spre post
  • 0

Din pacate seria clapei mele incepe cu 60... :(

Apropo: cei cu defecte asemanatoare la memorii ma pot contacta pe PM pentru remedierea defectelor. Inclusiv cei care au probleme cu placa de baza din clapa. Am aparatura care ma ajuta sa fac orice interventie la orice circuit de pe placa. Stima!

lasa aici un nr de tel sau mail!

Partajează acest post

Link spre post
  • 0

Salut. Initial am reparat si noi memoriile, e simplu si nu trebuie sa fii un mare electronist pentru a depista rezistorii defecti. Memoriile reparate au o durata de viata scurta. Eventual poate fi o solutie de moment.

Partajează acest post

Link spre post
  • 0

Salut. Initial am reparat si noi memoriile' date=' e simplu si nu trebuie sa fii un mare electronist pentru a depista rezistorii defecti. Memoriile reparate au o durata de viata scurta. Eventual poate fi o solutie de moment.

[/quote']

Cam ce perioada se mai pot folosi, din experienta d-voastra?

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

Informaţie importantă

Prin utilizarea acestui site, sunteţi de acord cu aceşti Termeni de Utilizare.