Jump to content
Sign in to follow this  
Nicu Milion

Tonuri in performance

Recommended Posts

Cum putem pune un sound in performance si sa sune la fel ca in sound?multumesc pentru solutii

• Like 1

De fapt este acelaşi lucru.

Tonul care este salvat în Performance provine tot din Sound.

Performance e ca un Desktop, unde se poate salva un ton din Sound sau din calpă. Sau se pot combina mai multe tonuri.

Cosmin multam de raspuns dar eu am intrebat altceva:cum facem un ton sa sune in performance identic ca in sound

De asta spun eu;Invatati functiile clapei!

In momentul cand vrei sa aduci un ton,exact cum e in Sound Mode,trebuie sa desfaci lacatul din Global-General Controls-Look-FX &Voice P.-Upper 1 FXs!

Aceasta functie este foarte practica cand iti formezi combinatii in STS dar,mare grija cand combinatia are in componenta mai multe Uppers,efectul ramane la ultimul ton selectat!

Trebuie tinut cont ca sunt doar 3 FXs + 3Master FXs!

Mai trebuie spus ca; ca volum in TRACK,in Sound MODE valoarea este de 127!

Cosmin multam de raspuns dar eu am intrebat altceva:cum facem un ton sa sune in performance identic ca in sound

MILION, eu cred că tu nu te exprimi cum trebuie! Cosmin ți-a explicat foarte clar, este suficient să salvezi tonul din SOUND cu orice denumire dorești în PERFORMANCE și va suna exact ca în SOUND. Poate vrei totuși altceva și nu știi cum să explici..

Daniel cu aceasta ocazie am mai inteles un lucru:desfacand cele doua lacate (voice procesor preset si uper 1fxs atunci cand alegem o performanta de ex acordeon si vrem sa schimbam tonul cu o chitara-deci ramanem in aceeasi performanta-chitara va suna cu efectul din sound nu cu cel din performanta....chiar m-am lovit de aceasta problema si nu stiam ce se intampla...incurcate sunt caile Domnului....multam fain Daniel

Daniel cu aceasta ocazie am mai inteles un lucru:desfacand cele doua lacate (voice procesor preset si uper 1fxs atunci cand alegem o performanta de ex acordeon si vrem sa schimbam tonul cu o chitara-deci ramanem in aceeasi performanta-chitara va suna cu efectul din sound nu cu cel din performanta....chiar m-am lovit de aceasta problema si nu stiam ce se intampla...incurcate sunt caile Domnului....multam fain Daniel

Cu placere..si alta data!

De aceea exista forumuri,pentru a lamurii unele chestiuni si de a ne ajuta intre noi.