Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
pa1xman

cum se creeaza un set nou pe pa1x pro ?

Question

Deoarece nu am reusit sa incarc 3 tonuri de armonie viatale pt mine pe un set cu tonuri si stiluri grozave  din lipsa de spatiu pt pcm........m-am gandit sa creez eu un set pe care sa imi incarc doar ce imi trebuie si asa poate reusesc sa imi aranjez clapa pt ce am eu nevoie

Intrebarile mele sunt :

Cum creez un set nou ?

Daca ritmurile o sa sune identic ( am scris deja cu ce tonuri sunt formate ca sa pot sa le incarc)

Ca sa sune identic tonurile si stilurile  trebuie sa incarc din performance a setului apoi sa incarc tonurile si sa le pun la locu lor si sa salvez reglajele asai ?

Va rog ajutatima ca nu reusesc sa ii dau de cap la clapa asta si sunt presat de timp deoarece cant la restaurant si nu suna de nici o culoare

Multumesc anticipat

10 answers to this question

Recommended Posts

• 0

salut,dar de ce nu incerci sa stergi ce nu folosesti,eu cred ca e mai simplu si iti raman styluri-le asa cum sant,un pix vezi toate tonurile care iti folosesc si sterge  ce nu iti trebuie,si faci loc

• 0

nu stiu cum sa sterg .....

Nu am avut tangente cu korgu pana acum ......eu am avut g-800

daca sterg setu ramane pe hard la clapa complet .......practic eu sterg de pe cel incarcat si salvez .....efectiv fac cam alt set asai ?

• 0

Am uitat sa spun ca cele 3 tonuri de armonie care vreau sa le incarc au in componenta semplere si cand vreau sa le incarc tonurile in parte imi da ca nu am destul loc pt pcm ...........mentionez ca am bifat autoload pcm

Ca sa fac loc ce trebuie mai exact sa sterg tot semplere ?

Sau daca sterg din tonurile incarcate in user se face spatiu?

• 0

Cel mai bine baga sistemul de operere si incarci numai ce iti trebue adica o toba buna un bas chitari si ce mai folosesti etccc

• 0

Cel mai bine baga sistemul de operere si incarci numai ce iti trebue adica o toba buna un bas chitari si ce mai folosesti etccc

cred ca asta ar insemna sa fac un set nou  nu "?

nu stiu cum sa incarc sistemu de operare ........si daca nu e pe hard la clapa si trebuie ceva cd cu el clar nu am ....

• 0

am incercat sa fac o copie la set si sa sterg din ea tonuri si m-am lovit din nou de mesaju ca nu am spatiu pt pcm .........

Va rog daca stiti cum sa procedez sa pot incarca cele 3 tonuri care sunt cmpuse din semplere pe clapa

• 0

Te uiti ce are stylul pe el adica apesi track select si i ti apar acolo tonurile pe trakuri.Daca e lucrat stylul in rec e posibil sa aiba fiecare var intro fil alte instrumente asa ca trebuie sa dai pe fiecare in parte sa vezi.Le notezi pe o foaie. Dupa toate astea intri in sound ,rec,menu,multisampler, intri pe un sampler dreapta sus ai o sagetica, dai pe ea ,delete si bifezi ultima de jos all samples multisamples drum samples si dai ok.in momentul ala ai sters tot ce este in ram. apuci si incarci doar ce ai notat tu pe foaie.Asta e varianta la repezeala .Normal dupa ce notezi tot ar trebui sa ai un os pus pe diskete,sa l instalezi si sa faci totul pe curat sa instalezi resurse, in performante sa faci doar tonuri pentru dreapta si stylurile sa le faci in usere sau fav sa sune bine si sa le lucrezi in record.

Sanatate si sper sa fi fost de ajutor!

• 0

Te uiti ce are stylul pe el adica apesi track select si i ti apar acolo tonurile pe trakuri.Daca e lucrat stylul in rec e posibil sa aiba fiecare var intro fil alte instrumente asa ca trebuie sa dai pe fiecare in parte sa vezi.Le notezi pe o foaie. Dupa toate astea intri in sound ,rec,menu,multisampler, intri pe un sampler dreapta sus ai o sagetica, dai pe ea ,delete si bifezi ultima de jos all samples multisamples drum samples si dai ok.in momentul ala ai sters tot ce este in ram. apuci si incarci doar ce ai notat tu pe foaie.Asta e varianta la repezeala .Normal dupa ce notezi tot ar trebui sa ai un os pus pe diskete,sa l instalezi si sa faci totul pe curat sa instalezi resurse, in performante sa faci doar tonuri pentru dreapta si stylurile sa le faci in usere sau fav sa sune bine si sa le lucrezi in record.

Sanatate si sper sa fi fost de ajutor!

multumesc am reusit ;)

am sters tot apoi leam reincarcat pe rand ......miam facut loc pe clapa pt tonuri si acum pot merge linistit la cantat sa ma bucur si eu de pa1x ca pana acum mi-a mancat viata :))

Multumesc inca o data

• 0

multumesc am reusit ;)

am sters tot apoi leam reincarcat pe rand ......miam facut loc pe clapa pt tonuri si acum pot merge linistit la cantat sa ma bucur si eu de pa1x ca pana acum mi-a mancat viata :))

Multumesc inca o data

Ma bucur ca ti am putut fi de folos !

• 0

cum incarc un set  pe KORG pa1x pro ?

daca ma poate ajuta cineva