Sari la conținut
ionelmarian

Style "infundat"

Recommended Posts

Salutare. Cam ce setari trebuie sa fac pentru a deschide soundul unui style. Se aude "infundat"....? Sau pe unde ar trebui sa umblu? Va multumesc.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

umbli la mixer la general si dai mai multe medii

Partajează acest post

Link spre post

Daca ai semplerele de baza de calitate proasta nu faci nimic. Equaliseru te ajuta mult daca ai tonuri calitative!

Partajează acest post

Link spre post

Multumesc de sfaturi. Folosesc tonuri din fabrica, mai mult pentru styluri de muzica usoara.

Partajează acest post

Link spre post

Daca folosesti tonuri din clapa trebuie sa sune excelent! Despre ce clapa merge vorba?

Partajează acest post

Link spre post

pa3x. O sa mai incerc sa mai umblu prin mixer, cum spunea colegul juliang. Multumesc de ajutor.

Editat de ionelmarian

Partajează acest post

Link spre post

Fii mai explicit Ionel.E vorba de un style doar? Sau suna toate style-urile infundat? Toata clapa sun asa? O mostra audio daca poti inregistra cu mp3-ul clapei ar fi edificatoare.

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Este vorba de cateva styluri pe care le-am incarcat eu. Am schimbat instrumentele pe trackuri, dar nu m-am uitat in mixer.  Eq pe tobe avea bas, avea multe  joase, iar la bas la fel. In masura timpului am sa pun si o inregistrare. Volumul lor (tobelor)  era la maxim,  si la volum mare din amplificare , parca "plesneau". Am dat volumul mai jos, pe la 100, al luat si joasele  si parca se aude mai bine. Clapa doar ce am luat-o si imi e cam greu sa umblu in ea. Va multumesc inca o data pentru ajutor.

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

Informaţie importantă

Prin utilizarea acestui site, sunteţi de acord cu aceşti Termeni de Utilizare.