Jump to content
Membrul

KORG PA Manager - NEW

Recommended Posts

Si eu am incercat versiunea demo, intr-adevar e foarte util si usor de lucrat cu el. Felicitari celor care au realizat acest proiect :)

Cand ti-am zis, ce sceptic erai Daniel !

Jos cu palaria ! E super programul !

Cine avea WaveXtractor cumparat, primeste discont 1o fonti. 

L.am luat si eu !!! imi place ca face lista cu tot ce e in style. Poate pe viitor vedem si ceva auditie direct in program la variatiuni !

Stie cineva cu acest program se pot converta stylurile si sunetele de la pa600 & 900 & pa3 pentru pa800 & pa2x pro?

..stie cinva din ce-i care l-au cumparat, daca la copierea unui ton (semplat ex.tambal) dintr-un set anume se copie si samplerul in acelasi timp

Mie mi se pare un pic scumput, avand in vedere ca sunt destul de multi utilizatori Pa care ar cumpara un astfel de produs, deci ar scoate ceva banuti.

In primul rand era frumos din partea lor daca faceau un manuald e utilizare (pana si developer-ul PCGtools a facut si softul lui e gratis).

In al doilea rand m-as fi asteptat ca atunci cand mut un sound sa respecte referintele catre Pad-uri, Style-uri, Performance-uri. (aici sa zicem ca ii cred ca va fi disponibil intr-o versiune ulterioara, asa zic la ei pe site).

Mie personal nu mi se pare extraordinar de util. Ok pot sa vad volume, dar nu cumva ar trebui defapt sa le aud? Sau daca schimb un sunet cu altul nu ar trebui sa aud cum suna?

Singurul scenariu ar fi acela in care am sa zicem doua tonuri de tambal, si vreau in mai multe sty;e-uri sa il schimb pe primul tambal cu cel de-al doilea. Atunci fac proba in clapa, imi place cum suna, setez volum etc si apoi vin in acest program si reproduc asta in toate style-urile in care am nevoie.

..stie cinva din ce-i care l-au cumparat, daca la copierea unui ton (semplat ex.tambal) dintr-un set anume se copie si samplerul in acelasi timp

Din pacate nu. Nici asta nu face desi in clapa daca incarci un ton automat stie si ce sample-uri foloseste si le incarca.

• Like 2

De unde se poate lua acest program ca sa-l incerc si eu? Fie si varianta demo...

Interesant programel. Totusi mi se pare scump. Ramanem insa cu multe intrebari cu privire la el. Unele au fost spuse de colegul de mai sus, andreidelait, si as mai adauga si eu: Daca schimbam locatia stylurilor din usere se schimba si soundul din performance sau trebuie sa umblam si pe acolo? Bine ar fi ca atunci cand selectez un stil sau un sound sa-l pot auzi nu numai sa-l vad. Si nu ar strica si un SongBook Manager. Ei na...... parca vrem prea multe deodata.... 

A aparut v1.1

CHANGES: 

+Support for KORG microArranger 
+Sound Manager Updated [reads sound properties] 
+Sound Manager reads Multisample List 
+Sound Manager HTML Report now adds OCS properties too 
+Auto Update Feature Added 
+Auto Language Detect 
+French Language Added 
+German Language Added 
+Russian Language Added 
+Serbian Language Added 
+Added Page Numbers to Reports 
+Global Shortcuts Added [ctrl+C / ctrl+V / Del / F2] 
+STYLE Manager - Access Style Properties in MERGE Mode 
*Fixed Hang in Task Manager problem when Exiting 
*Fixed problem with 'Unable to Load SET' error 
*Fixed Possible Crash when starting Sound Select 
*Fixed incorrect STS Order Reading 
*Fixed incorrect display of PADs [style Merge Mode] 
*Auto Admin switch if necessary 
*PA3X Sound List Fix 
*Style Manager - Fixed Pad Send C channel display 
*Style Track Info - renamed to Style Properties 
*Style Properties - Hi/Low Limits Fixed 
*Style Properties - Reset button causing flicker fix 
*Style Properties - Report now includes SET Name 
*Style Properties - Hi/Low drop down list extended 
*Fixed correct Saving by checking for illegal characters 
*Internal improvements 

Dar se pot converti programele pa1 sau pa2 cu Wave Extractor !

Sfat pentru viitor!

Poti aduce completari la o postare mai veche folosind  ,,editeaza ,, din partea de jos ,dreapta a chenarului in care este postarea veche! Nu mai  folosi ,,citeaza,, pt ascrie acelas lucru intr-o alta postare! Daca vezi ,,citeaza,,  cred ca vezi si ,,editeaza,,! Multumesc!

Edited by Marin Zmaranda

have anywhere a crac for korgpa manager ?

Edited by Marin Zmaranda

Do not post such materials in the forum ! Prohibited from posting on the site / forum materials covered by copyright law , licensed material , cracks , hacks or software series !

Nu se posteaza in forum   astfel de   materiale !

Este interzisă postarea pe site/forum a materialelor care intră sub incidenţa legii dreptului de autor, materialelor cu licenţă, crackuri, hackuri sau seriale pentru software!

Thank you for understanding!

Multumesc pentru intelegere!

Edited by Marin Zmaranda

Nu se poate deschide un set compresat in korgpamanager?

Cum putem vedea ce conține un astfel de set in acest program ?

Edited by MirceaB

Daca vorbesti de seturile pa4x, intradevar nu se pot vedea. Seturile de pa3x merg fara probleme, doar ca tonurile compresate nu se pot auzi, dar vezi linistit ce multisamplere/samplere/wavuri sunt.

Da, de cele de 4x. Mulțumesc mult. 

La 22.05.2014 la 21:24, Nicolae Nimara a spus:

http://www.korgpamanager.com/    jos ai download ...eu l-as vinde cu 30 € :)) dar cum va dau licienta ???

Il cumpar eu... stiu si cum se muta licenta