Jump to content
sashaustenskii

Ton acordeon

Recommended Posts

Poate cineva stie ce ton este acesta, daca cineva dispune de acest ton Va rog mult punetil la sectiunea Download - sound - Pa600, ar fi un gest extrem de util pentru mebrii korgforum. Va multumim.

Link filmuletul:

Supita Bandon, din setul de KORG PA600 al Dlui Andronescu!

Supita Bandon, din setul de KORG PA600 al Dlui Andronescu!

E asemanator dar nu e Supita Bandon AD, l-am ascultat de mai multe ori, acesta e mai aproape de un ton real Supita 2

Mie imi suna a Gex , poti face o proba il gasesti la download!

Mie imi suna a Gex , poti face o proba il gasesti la downloa

Tonurile expuse de Dvs in download nu sunt compatibile cu formatul KORG Pa600, anume la compartimentul ton Gex vam rugat poate aveti posibilitate de ale converti in formatul KORG Pa600 dupa parerea mea sant KSF cred ca nu ma gresesc eu deja le-am probat.

Am pus acum un set de acordeoane la download dintre care si gex trebuie doar sa astepti sa fie aprobat de administrator!

Aici link http://korgforum.ro/...set-acordeoane/

Multumesc mult l-am descarcat e compatibil cu formatul KORG Pa600 dar din pacate la Acordeonul Gex Marius care e aproape asemanator cu tonul care il caut, nota Do (C5) octava a V are o urcare de sunet destul de semneficativ fata de alte note si poate aveti posibilitatea de a balansa nivelul de sunet. Va multumesc, o zi buna.

Cu scuzele de rigoare(program deosebit de incarcat etc.)  nu am mai reusit in timp util sa postez tonul ! Tonul este Harm Basson GI 3s ,din setul Guiu care se afla la Download , set de pa 800 . Daca auzi performanta   bazata pe acest ton....Pff! (Strings,Pagina 1, Pozitia 2 ,HarmBasson)

sashaustenskii  , vad ca esti  membru donator, de aici cred ca te descurci  tonul il gasesti in User 1,Pagina 6, Pozitia 8.Succes! 

Garantez eu ca asta nu mai are nici o urcare pe nici o octava.. !! :-B  :D    Aplauze pt modul in care  Eugen a aranjat setul acela. =D> 

Edited by Marin Zmaranda
  • Like 4

Domnul Marin si Domnul Eugen va multumesc mult pentru atentia si griga acordata cerintei mele, sanatate va doresc, o zi buna.

Acum 11 ore, nicustoica a spus:

As vrea si eu setul doar ca nu am permisia de a descarca...

Pentru a beneficia de functia download, trebuie sa devii membru donator!http://korgforum.ro/donate/

Edited by Valyx73
  • Thanks 1

Acum 3 ore, Valyx73 a spus:

Pentru a beneficia de functia download, trebuie sa devii membru donator!http://korgforum.ro/donate/

Tocmai atunci in 2014 aveam acces la Download, pe parcurs a trei ani am atatea tonuri (samlere) de acordeon ca cineva ma poate invidia, nemaispunand ca acum detin KORG Pa3x si fie necompresat sau compresat clapa il vede si pot edita pe gustul propriu. Cele bune.

• Like 1