Jump to content
flavius

OS 1.20 PA900

Recommended Posts

ziua , am o problema la clapa pa900 , mi-am bagat noul sistem de operare 1.20 si cand sa aprind clapa imi ramane blocat asa pe ecran KORG....ce este de facut ? :|

Flavius, explica detaliat te rog cum anume ai procedat, pas cu pas , ce anume ai schimbat  si mai ales   de unde ai sursa   fisierelor (resurselor si implicit noul OS! ) Doar asa te putem ajuta! Scuze dar  sint foarte ocupat la munca si  nu am avut timp sa iau legatura cu tine..!E bine ca ai deschis  un topic  pentru dezbaterea problemei!Pe  mine m-au sunat   inca  doi, trei referitor la aceasta problema   nu doar pt PA 900, unii au reusit    altii nu dar nici  nu au mai dat semne de viata! Deci consider ca au rezolvat  sau pur si simplu dau dovada de  delasare! Personal  nu am schimbat OS-ul existent in clapa, fiindca acest lucru,in opinia mea  implica  si alte  teste , probe  si reglaje(personale) si,ma repet   nu am timpul necesar acum  pt asta ,mai ales ca sezonul este inchis!De aici  si pina a ajuta  un prieten este  o oarecare diferenta! Deci asteptam detalii si incercam sa te lamurim  si pe tine si pe altii in aceasta situatie..

Ca o concluzie,si nu o zic  cu rautate  dar a mai fost spus; Necunoasterea modalitatii de lucru  si a mecanismului corect de functionare  al seriei PA de la KORG, duce la astfel de probleme!Deci, cititi cu atentie manualul si mai ales nu va apucati  sa  faceti ceva  ceea ce nu a-ti mai facut fara o temeinica documentare!

La 11/11/2014 la 13:20, flavius a spus:

ziua , am o problema la clapa pa900 , mi-am bagat noul sistem de operare 1.20 si cand sa aprind clapa imi ramane blocat asa pe ecran KORG....ce este de facut ? :|

aceasi  poveste   este  si  la  mine     ..te  rog  daca  esti amabil   daca  ai  reusit  ceva     spunemi  si  mie   ce  este  facut   ...........