Sari la conținut
geky

Nelamurire acord in style pa3xpro

Recommended Posts

va salut.spuneti-mi va rog frumos cum pot  face un style ca,cand prind in dreapta,de exemplu c-f#-chitara din style sa dea  exact ce prind eu.vreau sa folosesc acest acord in loc de c7 de exemplu.in style play daca prind c-f#-c imi arata ca acord   c (add#11) in rec nu gasesc acest acord.ce trebuie sa fac?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut,in rec nu iti arata,in event edit iti arata individual fiecare clapa,trebuie sa analizezi tu si sa iti dai seama,daca vrei sa vezi ce acorduri ai batut sau salvezi in format midi,ceea ce ai inregistrat si mergi la PC,in cubase acolo vezi toate acordurile,poti sa le modifici,sa le editezi e.t.c

Partajează acest post

Link spre post

multumesc.ma gandeam ca se poate face in cv-uri de exemplu cv1 M. cv2 m.cv3 sa cante exact ce prind eu.traba sa fie o posibilitate.

Partajează acest post

Link spre post

Eu cred ca nu te-ai informat suficient cu privire la modul de lucru cu clapele KORG. Mai ales in crearea de style-uri!

Vizioneaza cu atentie tutorialele de pe acest site.

Exact asta face un aranjor KORG, face exact cum vrei tu. Pe fiecare CV, un acord diferit. Iar in Chord Table se asigneaza.

Mai citeste si manualul, si rasfoieste si forumul.

Partajează acest post

Link spre post

daca eram informat suficent cu siguranta nu intrebam sa ma aflu in treaba,la fel daca gaseam un tutorial de genu asta nu va mai deranjam.oricum va multumesc frumos.se poate inchide.

Partajează acest post

Link spre post

Nu prea e bine ce zici tu aici, hai să o luăm în ordine:

În primul rând, do-fa#-do îl poți lua ca Lab7, unde do este 3-ța și solb (fa#) este 7-ma. Sau mai merge ca Re7, în niciun caz Do7. Pentru Do7 folosești Sib-Mi-Sib, eventual.

În al doilea rând, chiar și dacă iei cu stânga pentru Do7, Sib-Mi-Sib sau, dacă vrei, Mi-Sib-Mi, clapa nu are cum să știe ce acord e acolo pentru că îți lipsește fundamentala acordului. Fundamentala dă numele acordului, iar 3-ța modul acestuia (pentru major și minor).

Rezolvare: mergi în style record, te duci pe variațiunea și cv-ul unde ai formula de 7 (dacă ai), ștergi track-ul care te interesează și îl bați tu din nou. Eventual, dacă nu-ți iese, poți modifica sunetele din Event Edit și modifici în prima pagina unde scrie Key: C și, dedesubt la Chord, 7. După ce salvezi, în momentul în care o să prinzi Do7 complet (Do-Mi-Sol-Sib), o să-ți cânte exact ce ai scris în CV-ul respectiv.

• Îmi place 2

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

Informaţie importantă

Prin utilizarea acestui site, sunteţi de acord cu aceşti Termeni de Utilizare.