Sari la conținut
Nicolae Nimara

Florin Salam- Eu nu mai sunt om-Negativ

Recommended Posts

https://www.youtube.com/watch?v=uK6eLf59DO4.....facand o comparatie cu piesa nativa , suna bine negativul...cat despre voce e lege...o ai sa nu o ai...inflexiunile vocale.. te nasti cu ele . Din cauza asta se nasc oameni cu 6 degete ...si al-VI-lea simt...Felicitari pentru postare si curaj . Suna bine !

Editat de vali nicolae
  • Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Parerea mea este ca nu suna rau, e bine ca exista initiativa. Poate mai umbli la el sa il poti face sa sune mai cald si cu mai putine acute si totodata poate folosesti si instrumentele din clapa.

Editat de Valyx73

Partajează acest post

Link spre post

Am folosit doar cubase 8 este drept suna cam pe înalte încă mă confrunt cu multe și e greu singur sa le descoperi.

Următorul sper și va fi mai bun. Chestia e ca trebuie multa atenție și urechi :) Mulțumesc de aprecieri.

• Îmi place 2

Partajează acest post

Link spre post

mi se pare fb bravo

Editat de Dănuţ Dima
  • Îmi place 2

Partajează acest post

Link spre post

Domnule Ion! Haideti sa ascultam si originalul. Omu',  are nevoie de sfaturi sincere incat sa stie ce si unde a gresit, nu incurajari modeste cu "FB" pentru ca atunci el va crede  ca totul e ok si va continua asa!

• Îmi place 2

Partajează acest post

Link spre post

Salut ! In atentia colegului Ninel Nimara !..Din intamplare am dat peste un material cu tine pe youtube la melodia cucul si corbul, imi permit sa-ti fac o sugestie pe care si eu am primit-o acum ceva vreme.Atunci cand canti cu vocea si te auto-acompaniezi, incearca sa faci solistica in acelasi timp cu vocea ta, urmand totodata linia melodica (chiar fara versuri la inceput ) pe nanaite, ai sa vezi ca te vei duce cu mana dreapta si vocea exact acolo unde trebuie  si iti permite vocea. Astfel, tot coborand sau urcand cu toate (acorduri,solistica,voce) ajungi sa faci un echilibru intre ele..si are sa-ti placa ce auzi..! Spor !

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Mie mi-a placut, felicitari Nicolae !

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Salut ! In atentia colegului Ninel Nimara !..Din intamplare am dat peste un material cu tine pe youtube la melodia cucul si corbul, imi permit sa-ti fac o sugestie pe care si eu am primit-o acum ceva vreme.Atunci cand canti cu vocea si te auto-acompaniezi, incearca sa faci solistica in acelasi timp cu vocea ta, urmand totodata linia melodica (chiar fara versuri la inceput ) pe nanaite, ai sa vezi ca te vei duce cu mana dreapta si vocea exact acolo unde trebuie  si iti permite vocea. Astfel, tot coborand sau urcand cu toate (acorduri,solistica,voce) ajungi sa faci un echilibru intre ele..si are sa-ti placa ce auzi..! Spor !

Tin sa-ti multumesc mult pentru sfat !!! este extraordinar, parca cant si mai corect melodia si merge mana parca singura pe ton si plus ca incerc din mai multe tonuri varie melodii si chiar si aceeasi melodie din mai multe tonuri ! Daca ne vedem vreodata Fac Cinste ! Sanatate !

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Gratis  ,gratis  dar la Download Nicolae  nu aici...! Daca  nu apare la  download    asa cum trebuie    ,se sterge postarea  de mai  sus!Gratis!

Editat de Marin Zmaranda

Partajează acest post

Link spre post

Gratis  ,gratis  dar la Download Nicolae  nu aici...! Daca  nu apare la  download    asa cum trebuie    ,se sterge postarea  de mai  sus!Gratis!

Acum e totul in regula Ninele! Multumim! Asta e modalitatea corecta!

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

Informaţie importantă

Prin utilizarea acestui site, sunteţi de acord cu aceşti Termeni de Utilizare.