Sari la conținut
Daniel Andronescu

New video - Daniel Andronescu

Recommended Posts

O interpretare  excelenta.,,,LAUTARII din Chisinau,in frunte cu maestrul,Nicolae Botgros sunt o adevarata comoara pentru neamul romanesc...Succes in continuare Dane...

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exceptional Daniel.Felicitari 

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

foarte frumos

foarte frumos

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

:bere:Felicitari Daniel,frumos ca de obicei,iti doresc multa sanatate si sa auzim numai de bine!

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Multumesc dragi colegi!

Mi-a placut mult acesta piesa si am incercat sa o fac,asa a luat nastere acest Style Moldova 2!

Mai am putin la Update si o sa fie gratuit aici!

Incerc sa fac un pachet de 10 style-uri la acest Update!

Numai bine va doresc tuturor!

• Îmi place 5

Partajează acest post

Link spre post

Domnule Daniel Andronescu, eu va felicit  pt tot ce a-ti facut pana in prezent. Nu va cunosc personal desi mi ar fi placut , dar in decursul atator ani vi-am urmarit toate postarile si video cu mare interes,incat acum parca va cunosc de o viata. Eu sunt doar unul din multi altii cred, care va stimeaza pt tot ceea ce a-ti facut. Daca nu va este cu suparare , atat doar v-as ruga, nu va aplecati la nivelul celor care va jignesc, sunteti mai bun de atat ,nu intrati in jocul lor! eu sunt din Ardeal din Bihor si aici acasa la mine la tara am invatat ceva .Am invatat sa cunosc omul dupa vorba si mie mi-a fost de ajuns sa va aud ,si sa cunosc vocea unui om bland in nenumaratele dvs videoclipuri! Sa nu va fie cu suparare! Multa sanatate va doresc!

• Îmi place 2

Partajează acest post

Link spre post

Domnule Daniel Andronescu, eu va felicit  pt tot ce a-ti facut pana in prezent. Nu va cunosc personal desi mi ar fi placut , dar in decursul atator ani vi-am urmarit toate postarile si video cu mare interes,incat acum parca va cunosc de o viata. Eu sunt doar unul din multi altii cred, care va stimeaza pt tot ceea ce a-ti facut. Daca nu va este cu suparare , atat doar v-as ruga, nu va aplecati la nivelul celor care va jignesc, sunteti mai bun de atat ,nu intrati in jocul lor! eu sunt din Ardeal din Bihor si aici acasa la mine la tara am invatat ceva .Am invatat sa cunosc omul dupa vorba si mie mi-a fost de ajuns sa va aud ,si sa cunosc vocea unui om bland in nenumaratele dvs videoclipuri! Sa nu va fie cu suparare! Multa sanatate va doresc!

Multumesc pentru aprecieri si sugestii,chiar am sa tin cont!

Numai bine!

• Îmi place 3

Partajează acest post

Link spre post

Domnule Daniel Andronescu va stimez si va apreciez pentru tot ceea ce faceti ! Sunteti un adevarat maestru ! Asa cum scria si colegul Petru, exista multa rautate din partea oamenilor...mai ales din partea celor care nu au treaba cu muzica si nu numai. Nu ii bagati in seama deoarece nu merita. Datorita  dvs. sunt posesorul unui KORG Pa300  din noiembrie 2014 si nu regret o clipa. V-am urmarit cu interes toate clipurile si postarile de pe Youtube. Mi-ati deschis apetitul pentru cantatul la clapa si doresc sa va multumesc pentru acest lucru. Sunt foarte multi oameni care va apreciaza si care asteapta cate un sfat de la dvs.

Toate style-urile suna excelent si cat aveti putere nu va opriti din ceea ce faceti. Nimeni nu a reusit sa faca ce ati facut dvs. Iar pentru cei care tot " miauna" ca nu suna asa clapele.....va confirm eu ca suna identic ca in prezentari. ( cum ati zis si dvs. citez: " mainile nu vi le da nimeni "). Citind mai sus am inteles ca pregatiti un update pentru set....poate includeti si o purtata,un joc de doi ...ceva de la Cluj...poate  aveti in vedere

Cand aveti timp poate faceti un scurt material legat de  armonia cu mana stanga....cercul cvintelor (cvartelor) asa cum ziceati mai demult (cred ca ar fi util tuturor mai ales celor incepatori ca mine si nu numai) si poate un mic material despre cum sa iti setezi clapa optim.Va doresc multa sanatate si spor la toate !

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator DanielPA

Domnule Daniel Andronescu va stimez si va apreciez pentru tot ceea ce faceti ! Sunteti un adevarat maestru ! Asa cum scria si colegul Petru, exista multa rautate din partea oamenilor...mai ales din partea celor care nu au treaba cu muzica si nu numai. Nu ii bagati in seama deoarece nu merita. Datorita  dvs. sunt posesorul unui KORG Pa300  din noiembrie 2014 si nu regret o clipa. V-am urmarit cu interes toate clipurile si postarile de pe Youtube. Mi-ati deschis apetitul pentru cantatul la clapa si doresc sa va multumesc pentru acest lucru. Sunt foarte multi oameni care va apreciaza si care asteapta cate un sfat de la dvs.

Toate style-urile suna excelent si cat aveti putere nu va opriti din ceea ce faceti. Nimeni nu a reusit sa faca ce ati facut dvs. Iar pentru cei care tot " miauna" ca nu suna asa clapele.....va confirm eu ca suna identic ca in prezentari. ( cum ati zis si dvs. citez: " mainile nu vi le da nimeni "). Citind mai sus am inteles ca pregatiti un update pentru set....poate includeti si o purtata,un joc de doi ...ceva de la Cluj...poate  aveti in vedere

Cand aveti timp poate faceti un scurt material legat de  armonia cu mana stanga....cercul cvintelor (cvartelor) asa cum ziceati mai demult (cred ca ar fi util tuturor mai ales celor incepatori ca mine si nu numai) si poate un mic material despre cum sa iti setezi clapa optim.Va doresc multa sanatate si spor la toate !

Exista un material de genul pe site!!!Este despre rasturnari, cu alte cuvinte, daca iti alegi octava Do-Do1, incerci pe cat posibil sa canti fiecare acord in parte, dar sa nu depaseasca de Do1....asta inseamna Circle of Fifths!!!!

Succes!!!!

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Vidican Petru, esti un om deosebit si iti ofer toata stima si respectul meu pentru aceasta postare!

Andrei! Nu stiu cat ai rabdat  tu pana cand ai atins acel pa300, dar stiu ca  eu am asteptat un an de cand l-am vazut pe AD cu setul pentru pa600, si pana cand am avut-o, iar Dumnezeu mi-a ajutat si am obtinut aceasta clapa minunata pe care o iubesc foarte mult, chiar si acum ca o am de aproape doi ani! 70% din toate acestea, le datorez lui AD! Pe bune, fara nicio gluma, fara nicio reclama!

Editat de Valyx73

Partajează acest post

Link spre post

DanielPA iti multumesc pentru explicatii si pentru ajutor. Eram curios cum considera AD ca trebuie prinse acordurile.Despre cercul cvintelor am invatat mai demult pe vremea cand studiam chitara clasica si folk si asta tot din pasiune. As dori sa gasesc un profesor bun pentru clapa in Brasov ca sa invat teorie si folclor la modul adevarat. Nu am cantat niciodata pe o clapa dar in ultimele 5 luni de cand am Pa300 datoria lui AD si a pasiunii pentru muzica am inceput sa cant. Nu prea mi-a placut folclorul dar vazand cum suna o clapa in mana lui AD si ce se poate face cu ea chiar si cu cele low budget...m-am ambitionat si a inceput sa imi placa si momentan studiez singur.

Valyx73 sa stii ca am asteptat muuuuuult si eu pana sa imi iau acest Pa300....as fi vrut macar un Pa600 - Pa900....dar bugetul nu mi-a permis.

Eu cant din pasiune....nu traiesc din asta....repar calculatoare,laptop-uri si configurez servere cu asta ma ocup.Nu cant nicaieri...doar acasa.

Dar asa cum ai spus si tu mai sus , datorita lui AD....pe bune, fara nicio gluma, fara nicio reclama!

Va salut cu stima si respect pe toti !

Partajează acest post

Link spre post

Dragi colegi,daca ar fi dupa mine,numai in fata clapei as sta ,sa va arat tot ce stiu dar,din pacate timpul meu este limitat si nici nu stiu ce sa fac mai intai!

Apropo; In filmarea asta am facut un experiment in formula dar,vad ca nimeni nu a sesizat!

In acord de 7 la sfarsit de masura,basul are un efect de urmarire fenomenal!!

Va rog fi-ti putin atenti sa vedeti ce frumos urmareste,ca LIVE!

Editat de Daniel Andronescu
  • Îmi place 3

Partajează acest post

Link spre post
Vizitator DanielPA

Dragi colegi,daca ar fi dupa mine,numai in fata clapei as sta ,sa va arat tot ce stiu dar,din pacate timpul meu este limitat si nici nu stiu ce sa fac mai intai!

Apropo; In filmarea asta am facut un experiment in formula dar,vad ca nimeni nu a sesizat!

In acord de 7 la sfarsit de masura,basul are un efect de urmarire fenomenal!!

Va rog fi-ti putin atenti sa vedeti ce frumos urmareste,ca LIVE!

Nu e problema, dle. Andronescu!!!!Te intelegem; si noi, la randul nostru, avem timpul limitat, altii mai mult, altii mai putin...totusi, imi fac timp sa raspund unde stiu si chiar cunosc!

Am sa reurmaresc formula, si toate video-urile....

Stima mea :) !

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

Informaţie importantă

Prin utilizarea acestui site, sunteţi de acord cu aceşti Termeni de Utilizare.