Jump to content
Sign in to follow this  
adykorg

ROTO KORG Pa300

Recommended Posts

Salutare.Am urmatoarea intrebare pentru posesorii de Pa300 si binenteles pt Dl Andronescu.Am nevoie la un style de un set de percutie cu ROTO si nu prea am gasit in seturile de percutii cu care vine clapa.Se gasesc samplerele de ROTO in pachetul de 330 de drum samplere marca AD? Seturile cu ROTO tom-uri sunt destul de raspandite de la PA1X la PA3 si des utilizate  pe la manele.

PS : Ar fi fost de folos un fisier text cu denumirea si pozitia Multisamplere-lor si a samplerelor tip "Drum"/solitare.Binenteles pt setul localizat AD&MCMUSIC

Edited by adykorg

Salutare.Am urmatoarea intrebare pentru posesorii de Pa300 si binenteles pt Dl Andronescu.Am nevoie la un style de un set de percutie cu ROTO si nu prea am gasit in seturile de percutii cu care vine clapa.Se gasesc samplerele de ROTO in pachetul de 330 de drum samplere marca AD? Seturile cu ROTO tom-uri sunt destul de raspandite de la PA1X la PA3 si des utilizate  pe la manele.

PS : Ar fi fost de folos un fisier text cu denumirea si pozitia Multisamplere-lor si a samplerelor tip "Drum"/solitare.Binenteles pt setul localizat AD&MCMUSIC

KORG Pa300 Romania,contine semplere de Roto! 

Tot ce auzi in filmarea de mai jos,se regaseste si in Pa300 Romania!

https://www.youtube.com/watch?v=EGKoclJ2iqQ

Ca denumire,toate semplerele sunt notate cu AD,iar Multisemplerele cu AD&MC! De ce?...pentru siguranta si protectiea celor,care au avut si au incredere in noi! :)

Sunt convins,ca in momentul cand vei scrie cu aceste tonuri,le vei gasi pozitiile MIDI,iar eu cunosc foarte bine modul de gandire a celor care au alte strategii,in a beneficia de informatii,de aceea am hotarat sa numesc asa,semplerele si multisemplerele! Cine vrea sa scrie,nu are cum sa nu gaseasca pozitiile pe clape a percutiilor de manele si nu numai!

Cu aceste tonuri ,se poate scrie/canta si peste 20 de ani,dorinta sa fie,mai ales ca si Pa300 are multiple posibilitati de scriere si modificare in style mode si sound mode...la fel ca Pa3x!

Deci in concluzie; Ce rost mai are sa fac un fisier TEXT cu numele semplerelor si multisemplerelor,cand toate au acelas nume?!?!? :)....experienta cu oamenii,m-a facut sa decid asa! Problema s-a ridicat si la KORG,iar cand le-am dat explicatia corecta reala,m-au aprobat si a ramas ca mine! La cine nu convine,poate sa-si cumpere ce doreste dar,nu materialele mele.

De precizat,ca pachetul OS(sistemul de operare)AD&MC pentru KORG Pa300,nu se vinde separat! Se cumpara odata cu clapa,iar cei care au cumparat KORG Pa300 din alte surse,nu beneficiaza de aceste materiale romanesti,nici cu bani nici fara bani! :)

Singurele magazine care distribuie versiunea KORG Pa300 Romania cu SETUL AD&MC,sunt magazinele MC Music si Rubato(magazinul online a lui Titu Cosmin,administratorul acestul site).

Repet; O sa descoperiti calitatile acestei minunate clape,doar in momentul cand lucrati serios cu ea.

Numai bine iti doresc!

Edited by Daniel Andronescu
  • Like 2