Sari la conținut
Marian Kapital

copiere variatiune de la un style la altu si fill

Recommended Posts

Salut am si eu o rugaminte la voi,cine poate sa imi explice cum se copiaza o variatiune de la un style la altu(ex.var1-hora lenta si var2-sarba)si sa fie in acelasi style....va multumesc anticipat si la fel si cu fill dupa un style pe altu.Sanatate si numai bine

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O sa incerc sa iti explic eu, din meniul de pa600, in mare parte meniurile sunt asemanatoare! Prima data selectezi style ul in care doresti sa copiezi, apoi apesi butonul  Record, selectezi Record edit curent style, dai ok, apoi apesi butonul Menu si selectezi Style edit, apoi tab ul de jos, Copy fm style, pe urma apesi pe display Select, pentru a selecta style ul din care vrei sa copy iar apoi selectezi in jumatatea stanga a display ului unde scrie "from" selectezi var1, 2, 3 sau 4,  aceea pe care doresti sa o copy, sub el selectezi track ul, " Adica poti copy doar track ul de Drum, Percutie, bass, SAMD"  sau all pentru tot variation, iar in jumatatea din dreapta display ului ai "to" Adica unde copy, aici procedezi la fel, selectezi variation in care doresti sa copy iar sub el, selectezi  track ul in care sa copy sau poti selecta all pentru toata variation, 1,2,3, sau 4, dupa cum doresti, apoi dai Execute si yes. Apoi deschizi sagetuta aia mica de sus din dreapta display ului si dai Write style, selectezi locatia unde sa se salveze style ul, "asta daca nu doresti sa strici style ul original" si dai ok si yes. Apoi apesi exit, butonul record si yes, pentru  a iesi din meniul record, sau sageata sus dreapta si dai exit from record si gata, asta e tot. Sper sa te descurci si imi cer scuze daca am omis ceva, rog colegii sa completeze, deoarece nu mai am  mult timp la dispozitie acum. Te rog sa scrii daca ai reusit sau nu. 

• Îmi place 4

Partajează acest post

Link spre post

Daca faci totul corect, usor si cu atentie,  va merge sigur! Te mai asteptam si cu alte nelamuriri.

Partajează acest post

Link spre post

Baieti am cumparat in curind korg3x,,si va cer un sfat,cum pot sa sterg din samplere,multe nu le folosesc,pina la 3x,am avut KORG 600,acolo era mai simplu,va multumesc anticipat

Partajează acest post

Link spre post

Daca-mi explici  si  mie  cum stergeai sample la pa600 i-ti  spun  cum sa stergi  sample  la  pa3x  pas  cu pas,totul , amanuntit !:comp:

Editat de Marin Zmaranda
  • Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

Informaţie importantă

Prin utilizarea acestui site, sunteţi de acord cu aceşti Termeni de Utilizare.