Sari la conținut
valer

Styl codrenesc

Recommended Posts

Bună.Sunt din zona de nv a tarii,începător,posesorul unui supeb aranjor pa300,achiziționat de la mag.Rubato si mă interesează stiluri de muzică din zona mea,codru;someș,(e foarte adevarat ca setul existent AD sună super),iar cum am zis ca sunt începător,mi-ar prinde bine si un manual în lb.romana pt.aceasta clapa sau măcar ceva mai propiat de la eventual alta versiune.Cu respect.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Valer! Stylurile de Ardeal lipsesc cu desavirsire din toate seturile pt. ca nu au fost puse la liber/gratis niciodata pe internet. Asta spune multe. Incearca pe la alti clapari care le au si daca vor sa ti le dea.

Partajează acest post

Link spre post

Da,interesant... Multumesc de răspuns Bravu! Parca ar mai mare zgarcenia prin Ardeal...

Partajează acest post

Link spre post

Multumesc Dima.Da de ce nu se poate descărca si oare merge pe pa300?

Editat de valer

Partajează acest post

Link spre post

Pentru a descărca trebuie să devii membru donator. Style-urile merg și la pa300.

Editat de Dănuţ Dima

Partajează acest post

Link spre post

Ok. Mersi, 'minim'...cu cat se poate să devin...?

Editat de valer

Partajează acest post

Link spre post

Ok,rezonabil.

Partajează acest post

Link spre post

Bună.Sunt din zona de nv a tarii,începător,posesorul unui supeb aranjor pa300,achiziționat de la mag.Rubato si mă interesează stiluri de muzică din zona mea,codru;someș,(e foarte adevarat ca setul existent AD sună super),iar cum am zis ca sunt începător,mi-ar prinde bine si un manual în lb.romana pt.aceasta clapa sau măcar ceva mai propiat de la eventual alta versiune.Cu respect.

Daca Rubato este importator KORG trimite-le un mail si o sa-ti dea manual in limba romana in format PDF.

Editat de Marin Zmaranda

Partajează acest post

Link spre post

Remarc o usoara  tenta  de ironie 

ovibea !

Rubato este un magazin online onest,aprovizionat,de incredere si mai ales ce  practica  niste preturi fara concurenta in domeniu la ora  actuala  in Romania. Mai sint inca  doua  magazine online  de profil (muzical , difuzoare, instalatii lumini ,custom) care  se gasesc pe  aceasta treapta!Pentru toate acestea  personalul Dumnealor  merita  tot respectul  nostru!Sint  sigur  ca daca  Valer  ar fi achizitionat acest aranjor  de la  Distribuitorul MC Musical  era indreptatit    sa ceara si manualul in Limba Romana.Cum nu a facut acest lucru  nu are! Daca  are clapa  de la RUBATO o sa fac eu in asa fel ca  sa-l aiba!Nu sint actionar la Rubato, nu am  nimic  de cistigat dar  am un spirit al dreptatii foarte  ascutit!Daca  Administratorul  nostru(ca sa elimin cacofonia), Cosmin ,nu se sesizeaza  in aceasta problema, o sa-l anunt eu  si o sa se remedieze problema!

Cit priveste  modul de citare  al  unui post,  ai in caseta  postarii un buton ,,Editeaza,, care trebuie  folosit atunci  cind vrei sa citezi  ceva  ce  a fost postat  mai inainte!Este in dreapta  jos  in caseta ,ultimul!

Partajează acest post

Link spre post

Remarc o usoara tenta de ironie ovibea !

Rubato este un magazin online onest,aprovizionat,de incredere si mai ales ce practica niste preturi fara concurenta in domeniu la ora actuala in Romania. Mai sint inca doua magazine online de profil (muzical , difuzoare, instalatii lumini ,custom) care se gasesc pe aceasta treapta!Pentru toate acestea personalul Dumnealor merita tot respectul nostru!Sint sigur ca daca Valer ar fi achizitionat acest aranjor de la Distribuitorul MC Musical era indreptatit sa ceara si manualul in Limba Romana.Cum nu a facut acest lucru nu are! Daca are clapa de la RUBATO o sa fac eu in asa fel ca sa-l aiba!Nu sint actionar la Rubato, nu am nimic de cistigat dar am un spirit al dreptatii foarte ascutit!Daca Administratorul nostru(ca sa elimin cacofonia), Cosmin ,nu se sesizeaza in aceasta problema, o sa-l anunt eu si o sa se remedieze problema!

Cit priveste modul de citare al unui post, ai in caseta postarii un buton ,,Editeaza,, care trebuie folosit atunci cind vrei sa citezi ceva ce a fost postat mai inainte!Este in dreapta jos in caseta ,ultimul!

Salut. Ar fi bun întradevar manual in lb.română pt.ca o persoana care efectiv si-a dorit un instrument de gen din perioada liceului...,dar pana acum, mai mult sau mai puțin nu si-a permis,adica pur si simplu la propriu este începător ,i-ar prinde unul mai ales ca instrumentul este făcut pt.Romania.Multumesc Marin pt.sensibilitatea si gândirea ta.

Editat de valer
  • Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Creează nouă...

Informaţie importantă

Prin utilizarea acestui site, sunteţi de acord cu aceşti Termeni de Utilizare.