Sari la conținut
Daniel Andronescu

Manele Free SET AD & Pa3x

Recommended Posts

Aici si pentru Pa600,Pa900,Pa3xLe si Pa3x necompresat!

1. Pa600 - necompresat

2. Pa3x,Pa3xLe,Pa900 - necompresat 

Pentru cei cu Pa2xPro sau Pa800 din pacate nu va mai pot ajuta pentru ca nu mai am Pa2xPro si nici nu mai am de unde sa imprumut! Sincer imi pare rau!
Sanatate si numai bine va doresc tuturor!
Editat de Daniel Andronescu
  • Îmi place 4

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mii de multumiri..orice ce material e bine venit...sunt curios sa vad pe ce structura,arbore e facut.

• Îmi place 2

Partajează acest post

Link spre post

Mulțumim frumos Daniel iti doresc multa sănătate si sa auzim numai de bine!

Partajează acest post

Link spre post

multumim frumos

Partajează acest post

Link spre post

Va multumesc mult.

Va multumesc mult.

Partajează acest post

Link spre post

Multumesc frumos! Sper sa se auda bine...

Multumesc frumos! Spor la munca...

..

Editat de Marin Zmaranda

Partajează acest post

Link spre post

Vreun demo de la cineva?   sau vreun link cu demo...

Gabriel, demo cu aceste ritmuri gasasti pe yutube. Set-ul postat de prietenul nostru D-ul Daniel Andronescu, contine aproape toate acele ritmuri de manele. Lucrul interesant este ca acest set il putem incarca impreuna cu set-ul encodat al lui Daniel (vezi pagina sa de fb).

Personal, aduc multe multumiri lui Daniel Andronescu, 

Editat de Marin Zmaranda

Partajează acest post

Link spre post

Pai merge incarcat daca mai ai loc. Daca nu ai ... asta e ...

Partajează acest post

Link spre post

Multumim frumos, domnul Daniel, multa sanatate va doresc !

Partajează acest post

Link spre post

Gabriel, demo cu aceste ritmuri gasasti pe yutube. Set-ul postat de prietenul nostru D-ul Daniel Andronescu, contine aproape toate acele ritmuri de manele. Lucrul interesant este ca acest set il putem incarca impreuna cu set-ul encodat al lui Daniel (vezi pagina sa de fb).

Personal, aduc multe multumiri lui Daniel Andronescu, 

Hmmm! Nu prea  e in regula   cu linckul acesta  aici dar   are permisiunea  mea O Zi! sETUL  DIN LINCKUL DE MAI  SUS  ESTE  ASEMANATOR  CU  CE  A  FACUT  DANIEL  PT  NOI  DAR  MULT  MAI   SLAB CA  SOUND. Spun asta  tocmai pt ca  vad  ca  incepeti sa emiteti supozitii! Nu o sa dau  nume  din respect pt    dorinta  lui Daniel  dar   am toate detaliile setului  ,,baza,,  . Setul care  a  ajuns  la Daniel ,  iar acesta  ,acum va rog sa fiti atenti, l-a  curatit  la  panoramat, l-a periat,  de ,,purici ,, ca avea  multi,  si in total  dupa  eliminarea  tuturor  dracoveniilor  posibile  care  existau in el(vb de setul   ce  a fost ingrijit de Daniel), a aparut  sub forma   setului   pus  la  dispozitIa noastra...Cunosc cine  a facut setul,  cunosc  cine l-a updatat cu lucruri  bune  si mai putin bune, cunosc cine l-a  aruncat pe  piata(versiunea   mai putin  buna  )  .Eu personal l-am cumparat, dar ce are in plus, are   returnele pe toate  styleurile  de  folclor) ... A  aparut  insa  versiunea  aceluias set , dar   aranjat , organizat   si  ordonat in asa fel incit sa poata  fi incarcat  peste  alt set  sau alt set sa fie  incarcat peste  el..ASTA MULTUMITA  LUI DANIEL!

Eu am reusit sa incarc   tot setul lui AD (cel de pa600   la  fel  cu acesta) impreuna  ca  o versiune  completa a setului  Viorel de la Birlad, aranjat si taiat si  facut asa cum i-mi place  mie   dar continind  doar folclor  ! Nu m-a interesat  nici un  style de usoara   cafe  sau altceva    

A ramas doar folclor(Viorel de la  Birlad), manele  ,Setul freeAD Manele  pa 600(AD)  si  citeva  style  specifice  Severin(pentru ca iubesc tare  zona, am cerere pt asa ceva, am prieteni  din Severin care m-au ajutat) pt  manual.. In total 94 ,8 MB! 

Acum sa va  zic  si motivul ! Folosesc  setul AD Encodat   cind   cint  la   oltenii mei , ardeal(ciobani  si restul), maramureseni.  si   banateni! Pt  Moldova  folosesc Setul  ce v-am detaliat  mai  sus  si pt  manele!.. Alte  styluri  de manele  se regasesc in clapa colegului (PA 3x) care  are  o  varianta  de set Completa  a unuia  dintre colegii nostrii de pe  site, foarte  buna(dupa  el)  si care  ma  ajuta  si pe  mine in unele cazuri..

Concluzia: Puneti mina  si butonati clapele si mai ales  lucrati corect pe ele aveti grija  la  sursele  de unde  luati   materiale  si mai ales la  veridicitatea lor! Sanatate sa aveti  si  mult  spor!

PS  Nu incercati sa  ma intrebati   aici  sau in particular  despre  altceva referitor  la cele spuse pt  ca  nu o sa va raspund ! Eu tin  la  prietenii mei  si  le respect deciziile! Am spus ca  nu o sa dau  nume! Nici setul  nu  este  disponibil  ,deocamdata! Este si munca  mea  ce se regaseste  la el!  Ce m-a facut sa iau decizia  asta, contrar felului in care  ma  stiau prietenii  mei,cei  ce i-am ajutat  cum  si cu ce  am putut   in timp, si  sint  multi   si se stiu ei, baieti  buni, incepatori ,  avansati  dar  cu caractere  mari  si frumoase, vreau sa ramina deocamdata  o  necunoscuta!

Ca sa parafrazez un mare  actor roman;  ,,Am si eu  sensibilitatile  mele!,,  

Editat de Marin Zmaranda
  • Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Marin Zmaranda, o zi a trecut deci...... delete video linck. Stanciu Gabriel cred ca a reusit sa afle despre ce manele este vorba. 

P.S. - set-ul din video-ul de mai sus l-am cumparat si eu la insistenta unui amic dar nu e, nu e ceea ce pare ! Doar manelele sunt in original style sounds, restul populare cu si fara intro ( cuprinde si ritmurile lui AD) sunt umplutura. Astazi daca am timp daca nu duminica viitoare, am sa pun la sectiunea download acest set atat ptr. Pa600 cat si ptr. Pa900. NU VREAU SA MA CRITICE NIMENI dar mai bine devii membru donator 10 aici pe Forum si-ti descarci acest set decat sa dai 50 sau 100 € si sa realizezi dupa ca.... nu a meritat !

O zi buna tuturor. 

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Sa te corectez  draga  Liviu!

Tu stii ca  eu  sint   corect!

Asta  ar trebui sa inteleaga  toti  cei care  dau  bani  pe  ce vad  intr-un clip! Ceea ce cumpara  nu e  ceea ce vad!

Te rog sa precizezi    ,ritmurile  lui AD  dar alea ,, tunate,, adica pline  de,, purici,, cum le  zic eu! Fata de cele  din setul   encodat   sint la  ani lumina!

Apreciez  gindirea ta 

Bravo!  Daca ar face  toti asa!

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

Hola ... cine ma poate ajuta si pe mine cu un set bun de populara (pa3x) as fi recunoscator mtumesc ! 

Partajează acest post

Link spre post
La 24.10.2015 la 23:38, Daniel Andronescu a spus:

Dragi prieteni!

Va ofer gratuit un SET de manele pentru KORG Pa3x!

Acest Set,este primit de la un prieten pentru al curata de erori si al mixa pentru a suna cat de cat!

Cand l-am primit avea 140Mb compresati si era destul de neorganizat!

Acum cred ca l-am adus la un nivel multumitor si am reusit sa-l incadrez in 11Mb compresati!

Acest Set contine;

1. 31 Style-uri de Manele

2. 18 Tonuri specifice

3. 16 Kit-uri de tobe

4. 547 semplere, toate incadrate in 11MB compresati!

5. Un preset pentru MAXX Audio!

NU stiu cine la facut dar,am realizat cat de multe lipsuri au cei care incearca sa faca un material pentru clapele KORG,apoi cer 300-400 €!

Sper sa va fie util,mai ales ca toate Style-urile au Intro si o structura buna,zic eu! 

In curand o sa-l postez si necompresat pentru cei cu Pa600,Pa900,Pa3xLe!

Sa-l folositi sanatosi si m-as bucura daca ati invata cate ceva din ordinea acestui SET,asa cum v-am invatat si cu SET-urile AD&MC!

Parola la arhiva este; DanielAndronescu

Aici aveti direct link;

Sanatate si numai bine va doresc tuturor!

Nu merge sa descarc 

Partajează acest post

Link spre post

Mai detine cineva, pe undeva acest set de manele cumva pentru PA600? L-am avut, suna foarte bine, dar tatal meu a invitat pe cineva pe la orga, eu nefiind acasa si mi-a sters cumva din greseala sau nu! Toate seturile. Acum incerc sa caut din nou ce aveam! Am incercat pe mediafire, dar nu mai exista fisierul. Las si adresa mea de email, daca il are cineva si doreste sa mi-l trimita.Va multumesc mult! vision_2045@yahoo.it

Editat de vision2045

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

Informaţie importantă

Prin utilizarea acestui site, sunteţi de acord cu aceşti Termeni de Utilizare.