Jump to content
Sign in to follow this  
ionelmarian

Boxe Yamaha DSR 115/DSR 118

Recommended Posts

Salutare. Am nevoie de cateva pareri in legatura cu yamaha dsr115 si dsr 118. Ce puteti sa imi spuneti despre ele? Sau daca stiti vreo alternetiva? Va multumesc.

Salut, YAMAHA DSR 118 + YAMAHA DSR 115 + MIXER PRESONUS 16.0.2 sau  DYNACORD CMS 1000- 3, folosesc de mai bine de 4 ani si este o combinatie excelenta , iti recomand cu caldura , vei fi foarte incantat ! Iti urez mult succes , poti viziona pe facebook Formatia ATHOS CONSTANTA  ca sa te convingi ca nu te mint !

Multumesc colegu pentru sfat.De ce am impresia ca ne-am mai intalnit prin Constanta cu acordeonul!

Tot ce e posibil , lumea e mare dar si mica in acelasi timp ! Si am cam umblat anul acesta si prin Mangalia de vreo cateva ori !

Este OK combinaţia.

De asemenea, există şi la noi în stoc. Deocamdată nu sunt postate pe site.

http://rubato-group.ro

YAMAHA DSR 115 - 4 750 RON

RUBATO
boxa-activa-yamaha-dsr-115.jpg

YAMAHA DSR 118W - 4 390 RON

RUBATO
subwoofer-activ-yamaha-dsr-118w.jpg

Cred ca DSR 115 este 3750 ron, ca daca este 1750 imi mai cumpar inca patru bucati !

Cred ca DSR 115 este 3750 ron, ca daca este 1750 imi mai cumpar inca patru bucati !

:)) Da, aşa este. În loc de 4, am scris 1. Vârsta... :mos:

eu am DXR15 cred ca sunt modelul anterior yamaha dar din pacate Nu sunt multumit de ele. Merg in serie cu inca 2 buc jbl eonG2 si nu le dau de cap .jbl de 450w si tipa de nu poti sta in fata lor iar Yamaha care sunt de cca 700w rms abia se aud Specific volumul pe fiecare e de aproximativ 80%. folosesc un mixer dynacord cms1003. Se poate sa existe alta cale de a le conecta ? Mi-ar prinde bine un ajutor din partea celor ce cunosc! Va multumesc!

Viorel , poti incerca o proba cu DXR pe un mixer digital, e, acolo se schimba sound-ul si eu cred ca le poti da de cap ! Dar , acum nu ca am eu, dar seria DSR este ALTCEVA in comparatie cu DXR, tocmai de aceea am ramas pe sistemul DSR bass+satelit, am probat si eu si nu am schimbat DSR pe DXR.....dar iti spun ca mai ai o sansa sa faci o proba pe un mixer digital si atunci mai vorbim! Iti doresc o zi buna !

Cosmin, cand am vazut prima data pretul am sunat colegul , zic, ma s-au ieftinit satelitii DSR 115, cred ca e ceva ce nu merge , sau o fi black friday....... ma cam lua si de la inima, dar , dupa ce ai rectificat pe site m-am linistit ! Te salut cu respect ca dealtfel pe toti colegii de pe site !!!

Cosmin, cand am vazut prima data pretul am sunat colegul , zic, ma s-au ieftinit satelitii DSR 115, cred ca e ceva ce nu merge , sau o fi black friday...

Da, am greşit eu. Dacă te hotărăşti facem o comandă, mă poţi suna oricând. Salutări.

Va salut pe toti,sunt pe cale sa-mi achizitionez si eu 2 boxe Yamaha DSR 115...am cantat cu cineva pe cele pe 12 toli de la DSR 112,si m-au uimit ce fidele sunt.Acum va intreb pe voi,cei care detineti DSR 115 ce randament dau?

Multumesc,o zi buna tuturor !!!

Seara buna tuturor, am gasit acest topic pe cand cautam ceva detalii despre boxele DSR 115, si vreau sa pun si eu o intrebare daca se poate sa imi raspunda cineva, vad ca topicul e mai vechi, dar imi incerc norocul. Ma intereseaza acest model de boxe si vreau sa precizez ca mai detin doua boxe active, RCF 715A si ma batea gandul sa iau doua DSR 115 avand un SPL mare, dar, mi-a spus cineva care este in domeniu cu sonorizari de ceva timp ca nu e bine sa le amestec, nici macar RCF 715 cu 315 spre exemplu, daramite cu alta marca, Yamaha in cazul asta, ca ar fi cumva fiecare cu ohmii ei, etc. Acum sincer sa fiu, daca erau toate pasive poate ca ma legam de ohmi, dar active fiind, poate sa difere sound-ul fiecareia. Chiar nu stiu ca decizie sa iau. mixerul este activ, deci am putere pentru doua boxe si ma gandeam la o varianta de pasive dar ma atrageau cumva aceste boxe. Deci, ca sa revin, este posibil sa nu se ``pupe`` intre ele si sa nu fie ok sunetul daca sunt marci sau modele diferite ?

Multumesc si va salut !

Edited by greierele