Jump to content
adytzapa1xpro

Global KORG pa4

Recommended Posts

Va salut dragi colegi , aceasta postare se adresează in special colegilor ce au KORG pa3, KORG pa4

cine ma poate ajuta și pe mine cu o

presetare pentru Maxx audio va rog frumos

cant pe un sistem xa2

Acum 7 ore, adytzapa1xpro a spus:

Va salut dragi colegi , aceasta postare se adresează in special colegilor ce au KORG pa3, KORG pa4

cine ma poate ajuta și pe mine cu o

presetare pentru Maxx audio va rog frumos

cant pe un sistem xa2

Priveste ultima prezentare al D-lui Daniel Andronescu

Acum 9 ore, sashaustenskii a spus:

Priveste ultima prezentare al D-lui Daniel Andronescu

Uite  cine  e la  curent  cu  noutatile..! Bravo! Acolo  e  raspunsul!

Nu cred ca Andronesc canta in fiecare duminica pe XA si stie cum de reglat sa sune ok! Cel mai bine iti reglezi singur frate!

Depinde  ce  fel  de  XA 2! Cu Pa Audio  ,,inside,, sau  cu  Electro.....Si  mai  depinde  si  ce  setari  are  DSP-ul....Daca  taie  pe  unde  nu  trebuie,o  lasam  balta !

Ascultati  la  mine! Sound  de  Ecler  si JBL  ca  sa  nu  mai  spun  vreo  doua,nu  ve-ti  gasi  pe   Dynacord!La  Daniel  vb  de  Master  brut  de  la  audiocard  nu  de  Xa 2! Iar  ca  sistem  vb  de JBL!Saracul  de  el,nu  are  bani  de  ceva  mai ,,profi ,, !Sau  are  dar  stie  ce  stiu  si  eu  si  alti ca  mine!Inca  nu  a  marit  suprafata  utila  la  studiou  din  ce  stiu  eu!Tot  in  3/4  lucreaza(metri patrati) ! Scuze Daniel  ,poate  sint  mai  multi! Treaba  asta  cu   ,,preset-urile  pt  X,Y,Z ,  e  cu  dus  si  intors!Daca faci o  setare Maxx o  faci  in  functie  de  ce  ai  pe  scena! Si  asta  nu  e  STAS pt  toate  Sistemele XA2 !Pt  ca  sint  unele  la  care  vorbim  doar  de  sigla!Asta-i  moda!

Maxx audio in esență e un egalizator. Egalizatorul ne ajută sa corectam sound-ul incepand din oscilatoare si terminând cu maxx audio. Dar urmeaza eq pe canal, apoi eq pe mixer, apoi dsp pe sistem pa! E nonsens sa ai un maxx audio pt un sistem PA si sa rămâi liniștit ca suna bine in sali diferite. Nu sună, decat in mediul unde a fost reglat si validat,iar daca schimbi sala, la revedere. Sunt de parere sa reglezi clapa cat mai liniar pe sculele care canti frecvent, dar defectele de rezonanță ale diferitelor sali trebuie corectate din eq general pe mixer eventual dsp.

• Like 1