Jump to content
adytzapa1xpro

Incarcare set KORG pa3 in pa4

Recommended Posts

Va salut din nou dragi colegi , am luat de la un prieten un program de pa3 pentru clapa mea KORG pa4 , și nu se poate încarcă nici pe rând nici tot odată îmi ia pad-urile , perfomanțele , style-Urile in schimb sunetele nu le ia deloc ce as putea face ? Ajutor 

Edited by Dănuţ Dima

Acum 5 ore, adytzapa1xpro a spus:

Va salut din nou dragi colegi , am luat de la un prieten un program de pa3 pentru clapa mea KORG pa4 , și nu se poate încarcă nici pe rând nici tot odată îmi ia pad-urile , perfomanțele , style-Urile in schimb sunetele nu le ia deloc ce as putea face ? Ajutor 

Ia fiecare sunet separat la incarcat pana ce vei dea de cel s-au cele cu pricina si nu-ti ramane nimic de facut decat sa le inlocuiesti cu altele din alt set. Parerea mea.

Nu am cum sa încerc alte sunete deoarece am nevoie de alea . De exemplu am câteva chitari bass , chitara normala pe care le folosesc . Nu merge sa încerc nici măcar un set de tobe . 

La 25/9/2016 la 0:35, adytzapa1xpro a spus:

Nu am cum sa încerc alte sunete deoarece am nevoie de alea . De exemplu am câteva chitari bass , chitara normala pe care le folosesc . Nu merge sa încerc nici măcar un set de tobe . 

Si totuisi incearca tonurile ,,samplerile,, din ,,sound,, sa le incarci separat ( unul singur la incarcare) la un moment la incarcare vei avea un mesaj de eroare sau alta inscriptie, dai OK poate se incarca cu eroare, te bagi in sound edit in oscilatoare si vezi cei lipseste doar samplerele din Pa3x si Pa4x nu au aceiasi postare in Factory si se incarca alt sunet sau lipseste de aceia ar trebui s-al remediezi asa cum a relatat D-ul Andronescu in filmuletul cu inlaturarea erorilor din samplere, alt ceva nu-ti ramane de facut asa ca ,,incercarea vina n-are,, Succes.

In primul rand trebuie sa ai spatiu in ramul clapei.O alta problema poate fi de cand s a salvat setul din pa3(uita te cati mega are setul)este posibil sa se fi salvat decat numele tonului daca nu a fost bifat tot ce trebuia( pcm....)

Nu este vorba de un sunet anume , se încarcă numai sunetele de fabrica ... in pa3 intra programul se aude foarte bine 

Da un "factory restore" inainte sa incarci setul. In felul acesta se goleste RAMul de samplerele vechi si astfel faci loc pentru cele din setul nou.

Am dat și Factory restore , am băgat și soft-ul din nou . Ideea este ca e singurul program care nu merge . Toate programele merg,  asta nu merge .

• Like 1

Incearca sa salvezi inca o data din pa3 setul.Bifeaza tot acolo...Eventual schimba si stikul.Reseteaza clapa sa fie pe curat.Sa nu fie set codat si sa ai nevoie de stick!!!

• Like 1