Sari la conținut
adi.dragalina

os v2 KORG pa 600

Recommended Posts

Nu mai inteleg nimic ,mi se pare o nebunie  am tot vazut ba KORG pa 600  os v2  ba os v 1.2 cu functia sound edit  record sampling  ce se intampla ? este intradevar acest OS  , ma gandesc ca sunt persoane care au creat acest os neoficial  nu stiu ce sa mai cred !

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E un OS'ul 1.2 modificat de useri mai "priceputi" si se deblocheaza editarea de sampler. I-au pus multe nume dar este acelasi OS 1.2 "neoficial" :)

Editat de angelitto

Partajează acest post

Link spre post

am inteles merci , oare ce riscuri sunt pt. clapa daca instalezi  acest os ?  se gaseste de descarcat free ?

Partajează acest post

Link spre post

Eu l-am descarcat free de pe un anumit site , si nu am intalnit nici o problema pana in prezent. Clapa functioneaza ca si cu OS-ul original doar ca ai functia de editat samplere deblocata ceea ce cu OS original nu aveai 

Editat de mariankorgpa

Partajează acest post

Link spre post

Băieți, puneți un link aici dacă se poate.

Partajează acest post

Link spre post
Acum 22 ore, mariankorgpa a spus:

Eu l-am descarcat free de pe un anumit site , si nu am intalnit nici o problema pana in prezent. Clapa functioneaza ca si cu OS-ul original doar ca ai functia de editat samplere deblocata ceea ce cu OS original nu aveai 

mariankorgpa   poti sa-mi dai si mie linkul cu siteu sau os free  ( adi.dragalina@yahoo.com)

• Îmi place 1

Partajează acest post

Link spre post

merci Marian eu apreciez  ca mai sunt oameni care mai ajuta si pe altii , eu personal nu am gasit  acest OS de descarcat desi am cautat  ,la-m instalat intradevar este disponibila functia de edtit sound rec , dar sa modificat ceva la meniul de edit sound pare ca la pa 3 cred ?  si sper sa fie OK  am mai observat  ca OS respectiv are mb mai putini ca cel de la KORG  v1,2 .

La 23.11.2016 la 18:12, adi.dragalina a spus:

Partajează acest post

Link spre post

Calin Ilie nu  inteleg  ce vrei sa spui ,-

(Trebuie adaugat ca se pierde garantia.)

Partajează acest post

Link spre post
Acum 8 ore, adi.dragalina a spus:

Calin Ilie nu  inteleg  ce vrei sa spui ,-

(Trebuie adaugat ca se pierde garantia.)

Domnu Calin Ilie se refera ca daca: ai cumparat clapa de recent si inca este in garantie instaland acest"OS ne-official" vei pierde beneficiile garantiei(deoarece acest os nu este cel original lasat de firma KORG etc si este un OS modificat  iar ei(firma KORG) nu mai raspund de ce ti se va intampla cu orga(practic iese din garantie), e acelasi marketing ca si la telefoane si alte produse electronice etc)

Eu unul am clapa de cand a iesit pe piata si mi sa dus de mult garantia etc si nici nu mi-a pasat vreodata de garantie...oricum de cand am instalat acest OS NE-OFFICIAL nu am intalnit nici o problema care sa-mi dea e inteles ca vai doamne mi se strica orga etc macar cu acest os am acces la editarea samplelor(care mie unul imi este de mare folos) ceea ce cu Os-ul original nu aveam etc .

Partajează acest post

Link spre post

Daca Calin  Ilie nu era asa scump la scris era mai simplu de inteles , merci Marian .

Partajează acest post

Link spre post

salutare,

daca vreti sa verificati ce memorie aveti diposnibila pt. samplere, ce fereastra va apare?

ca modalitate de instalare, se face update de sistem cu intro1 apasat, asa-i?

Partajează acest post

Link spre post

nu înteleg ce vrei sa spui ,vrei sa vezi ce memorie   ram disponibila mai ai ? sau sa instalezi OS ? fii mai precis 

Partajează acest post

Link spre post

Salut, în primul rand mulțumesc pentru link-ul de download, apoi vin cu o problema, am instalat acest OS și am o problema când întru în Sound Edit clapa se blochează și nu mai pot face nici o operație pe ea, a mai pățit cineva acest lucru? 

Editat de Bogdan M Dan
Și încă ceva ciudat, Sistemul s-a instalat în 5 sec, fata de cel original care durează 29 sec, înțeleg ca e de mai mici dimensiuni dar cred ca de acolo pleacă problema mea.

Partajează acest post

Link spre post

Multe sall si mult respect Am si eu o mare rugaminte eu detin un KORG pa3 Dar de curand am achizitionat un KORG pa600 Dar am o mica prob daca ma poate ajuta cineva eu am instalat noul os 2018 Si butonul sift nu imi mai functioneaza deloc nu mai pot salva nici un ton la sts Multumesc mult va rog daca se poate o mica sugestie cum as putea rezolva aceasta mica defectiune

Partajează acest post

Link spre post

Se poate salva STS si de pe ecran,din meniul dreapta-sus,Save STS.Obligatoriu sa fii in modul Style Play.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Creează nouă...

Informaţie importantă

Prin utilizarea acestui site, sunteţi de acord cu aceşti Termeni de Utilizare.