Jump to content
Catalinmug1

Nu-mi citeste stick-ul

Recommended Posts

Salut! Amcumparat si eu de curand o clapa pa3x le si nu imi vede continutul stik-ului! Am incercat sa pun atat set-uri cat si melodii mp3 dar nu imi vede stick-ul! In momentul cand il bag in slot imi pare pe clapa acel mesaj ca am introdus stick-ul , dar cand intru pe media ori song style nu gasesc stik-ul acolo unde apare [disk kork] ! Ma poate ajuta cineva cu o informatie? Va multumesc!  

INcearca sa formatezi memory stick ul in clapa, dar inainte de a face asta sterge tot de pe el. Dupa ce l-ai formatat, incarca din nou pe el materialele dorite si va merge. Daca nici asa nu merge. Cumpara alt Memory stick.

Imi poti spune te rog pasii cum pot reformata stick-ul in clapa? Multumesc mult!

Media/format, alegi din stanga jos in loc de KORG Disk, Stickul si dai Execute.

Aici este problema :(( In stanga jos nu imi apare stik-ul! Apare doar KORG disk si atat, nu imi apre si stik-ul! Nu mi-l vede! Si nu stiu ce sa-i fac!

Formateaza-l in PC cu fat32 si incearca din nou. Daca tot nu merge, incearca cu alt stick.

Am comandat un nou stick! Imi va ajunge maine! Ti s-a intamplat vreodata asa? Maine daca este stick-ul nou, il mai formatez? Te intreb daca ti s-a mai intamplat ca eu aveam de gand maine sa o trimit inapoi KORG! 

11 hours ago, Catalinmug1 said:

Am comandat un nou stick! Imi va ajunge maine! Ti s-a intamplat vreodata asa? Maine daca este stick-ul nou, il mai formatez? Te intreb daca ti s-a mai intamplat ca eu aveam de gand maine sa o trimit inapoi KORG! 

Pentru a nu întâmpina probleme, este recomandat ca stick-ul să fie formatat "din clapă" (folosind sistemul de operare al clapei). Dacă ți-ai comandat unul nou, îți recomand ca, la prima utilizare a stick-ului în clapă, să-l formatezi și nu vei întâmpina alte probleme pe viitor. Referitor la cel pe care îl aveai deja, formatează-l într-un pc/laptop ca format FAT32 și ar trebui să ți-l vadă clapa, apoi recomand reformatarea lui în clapă, pentru a evita alte erori pe viitor. 

S-auzim numai de bine! :) 

Eu am patit cu un stick formatat NTFS. Am uitat ca nu e formatat cu fat32 si nu il recunostea clapa nicicum. Cand l-am bagat in PC si am vazit ca e NTFS am stiut imediat ca de acolo e problema. L-am formatat corect si apoi a luat-o si clapa. Eu nu am formatat niciodata in clapa stick'urile. Nu am simtit nevoia. E bine si in clapa, numai sa fii atent sa nu formatezi KORG Disk'ul :)

Va multumesc! A mers cu stick-ul nou, l-am formatat ai in clapa! Si cred ca am formatat si KORG disk-ul! Ce se intampla? 

Mai am o problema ! Am 3 seturi diferite! Si unele melodii se aud foarte urat, ma refer ca se aud tobe care n-au niciox legatura.. este normal?

Nu se intampla nimic, doar ca ai pierdut ce ai avut pe KORG Disk. Daca nu ai avut nimic, e ok.

Referitor la seturile mentionate, se aud rau unele style'uri pentru ca nu sunt lucrate bine seturile respective.

nu aveam nimic! Este bine ! Are vreo legatura ca am cumparat-o din anglia? Si din cauza asta anumite style-uri se aud aiure?

Si eu ,a mea am cumparato din America insa style-urile merg fara probleme pt. ca omul de la care am primit setul la aranjat sa mearga cum trebuie. Sa nu te astepti sa mearga totul perfect daca ai luat Set-uri din astea la liber de pe internet. Nimeni nu sta cu nasul in clapa ore intregi sa ati dea tie set pe gratis si sa mearga si bine. Daca vrei set care sa mearga fara probleme, intreaba-l pe Cosmin. Doar el ati poate da , contracost , bineinteles.