Jump to content
Xtreaming

Ce setup recomandati pentru PA4x nou?

Recommended Posts

Salut dragi muzicanti!

Azi mi-am cumparat PA4X si sunt foarte incantat ca am avut in sfarsit banutii! Nu sunt muzicant, cant doar de placere acasa sau mai trag cate o piesa pe an in studio.

Am mare rugaminte la cei cunoscatori: ce trebuie facut pe un PA4X chel, ca sa sune perfect tonurile, sa ai senzatia ca e gata de live-uri? 

Trebuie cumparate set-uri cu stiluri si sounds? De unde, ce recomandati pe zona de blues/jazz pentru aceasta clapa? Dar pe folclor?

Trebuie facut upgrade la OS? Sunt riscuri?

Dati-mi si mie va rog niste pareri, link-uri, set-uri. Acum clapa suna ca de factory si am impresia ca se poate mult mai mult... platesc set-urile recomandate...

Sunt absolut socat de cum alti colegi posteaza un thread total aiurea si primesc sute de reply-uri, iar eu pun un thread de bun simt pe forum in care cer respectuos ajutorul si NIMENI nu are bunavointa sa scrie macar un amarat de mesaj. Cu ce gresesc domnilor? Nu sunt destul de agramat sau am prea mult bun simt cand cer ajutorul??

@Daniel Andronescu, @Cosmin, @Marin Zmaranda, credeti ca puteti sa ma ajutati?

Edited by Xtreaming

Salut! Poti face update la os v.2 fara probleme , despre set e mai greu de recomandat ! Vezi ultimul set oferit gratis de Daniel Andronescu , cred ca e cea ce i-ti trebuie! 

• Like 1

Acum 12 ore, Xtreaming a spus:

Sunt absolut socat de cum alti colegi posteaza un thread total aiurea si primesc sute de reply-uri, iar eu pun un thread de bun simt pe forum in care cer respectuos ajutorul si NIMENI nu are bunavointa sa scrie macar un amarat de mesaj. Cu ce gresesc domnilor? Nu sunt destul de agramat sau am prea mult bun simt cand cer ajutorul??

@Daniel Andronescu, @Cosmin, @Marin Zmaranda, credeti ca puteti sa ma ajutati?

Bun venit in lumea KORG, unde nimeni nu te ajuta pe gratis. In schimb ai la dispozitie canalul de youtube al domnului Andronescu, unde inveti sa te ajuti singur. Sanatate si numai bine iti doresc.

• Like 1

11 hours ago, kyzuboy said:

Bun venit in lumea KORG, unde nimeni nu te ajuta pe gratis.

Nu am cerut nimic pe gratis, sunt DONOR, adica am platit, si sunt o persoana de bun simt. Se pare ca daca esti bun in lumea asta esti luat de prost.

Acum 29 minute, Xtreaming a spus:

Nu am cerut nimic pe gratis, sunt DONOR, adica am platit, si sunt o persoana de bun simt. Se pare ca daca esti bun in lumea asta esti luat de prost.

Asa este! E crud dar adevarat. Eu am Pa4x de un an de zile si crede.ma acum dau lectii la altii cum sa.si faca clapele sa sune. Si ma refer aici la oameni care ii cunosc offline. Stii ca cea mai buna lucrare e aia care o faci cu mana ta. Urmareste tutorialele domnului Andronescu si nu o sa ai de pierdut. Plus ca are si materiale free la download.  Iti dau un sfat daca tot esti donator, este un set free de pa 600 cu setul lui. Repara semplerele si completeaza cu ce a scos el si o sa faci treaba buna. A anuntat ca prin septembrie octombrie scoate alt set special pt aceasta clapa. Deci nu mai are rost sa continui ca te.ai prins care.i combinatia- va fi altfel. Sanatate si numai bine iti doresc.

Edited by kyzuboy
  • Like 1

Încerc să las de-o parte comentariile de mai sus, dar cu o mică precizare.

Nu văd rostul afirmațiilor.

Cere cineva bani pentru a posta un răspuns și nu știu eu?! 

Cred că nu mai știm ce este acela un forum și îl confundăm cu Facebook-ul având pretenția să ni se răspundă la secundă, cu toate că intr-un forum postarile rămân și se poate răspunde oricând. 

Referitor la "gratis", acest forum este susținut sau era de membri cu ajutorul donațiilor și încă este administrat cu eforturi mari de mine. ÎNCĂ, având în vedere că toată lumea s-a mutat pe Facebook cu tot cu interesele personale. Am rugat câțiva băieți, membri și aici sa isi posteze SET-urile pe care le au la vânzare și aici tocmai pentru a ajuta in continuitatea forumului. Dar fiind vorba de un mic procent pentru forum... preferă să nu. Tot respectul meu.

De aceea, cred că în scurt timp acest forum cu toate postarile și materialele... își va înceta activitatea pentru că Personal nu il mai pot susține financiar in afara faptului că îl administrez cu mare drag in puținul timp liber.

Si atunci nu voi mai fi acuzat că "bag mâna în buzunar" așa cum susțin mulți. 

În fine...

V-am dat un răspuns la mesajul privat în legătură cu Dongle Key. 

Toate cele bune. 

• Like 1

Multumesc de reply. Imi pare rau ca pe forum activitatea e din ce in ce mai mica.

Nu stau in cei 10 € donati si nici nu imi pare rau de ei. Am descarcat niste set-uri frumoase pe pa600 dupa ce am facut donatia.

Daca mi-ar fi citit cineva postarea initiala, am zis clar ca orice recomandare e rasplatita, iar daca sunt set-uri de Pa4 foarte bune si sunt pe bani, le platesc. 

Vroiam doar niste sugestii.

Hai sa ne adunam putin... da-l incolo de Facebook, sa nu aud de prostia aia.

• Like 1
  • Thanks 1

La 7/17/2017 la 0:37, kyzuboy a spus:

Bun venit in lumea KORG, unde nimeni nu te ajuta pe gratis. In schimb ai la dispozitie canalul de youtube al domnului Andronescu, unde inveti sa te ajuti singur. Sanatate si numai bine iti doresc.

Pt  modul  cum  ai  pus  problema  ai  niste  puncte  de  avertizare..  Bonus.  o  sa  te  am  in  vedere  de  acum  inainte! 

Acum 10 ore, Marin Zmaranda a spus:

Pt  modul  cum  ai  pus  problema  ai  niste  puncte  de  avertizare..  Bonus.  o  sa  te  am  in  vedere  de  acum  inainte! 

Pai si ce faci dumneata  domnule Marin nu e atac la persoana? Ca te iei de toti membrii acestui site cu o aroganta de nu se mai vede nimeni de dumneata? Am spus un adevar care nu poate fi contrazis de nimeni! Unde e atacul la persoana?

,,Bun venit in lumea KORG ,, totul  curat  si  frumos  pina  aici!   

,,unde nimeni nu te ajuta pe gratis,, odata  ce  ne-ai  mentionat  si  pe  mine  si  pe  Daniel  si  pe  

Cosmin mai  sus     e  clar  ca  la  noi  te  referi  in  fraza.. Deci  cu  asta   afirmi  ca   eu  iau  bani  ca  sa te  ajut  pe  tine...!Am  inceput  sa  ma  supar)

,, In schimb ai la dispozitie canalul de youtube al domnului Andronescu, unde inveti sa te ajuti singur. Sanatate si numai bine iti doresc.,,  Perfect !

,,Pai si ce faci dumneata  domnule Marin nu e atac la persoana? Ca te iei de toti membrii acestui site cu o aroganta de nu se mai vede nimeni de dumneata? Am spus un adevar care nu poate fi contrazis de nimeni! Unde e atacul la persoana?,, Eu  decid  cind  e  atac  la  persoana  si  nu  tu! Unde  erai  tu  cind  a  fost  infiintat  acest   forum? Fizic   sint  mic  de  statura   nu  stiu cum  nu  se  vad  altii  de  mine! Pe  aia  cu  aroganta  nu  o  bag  in  seama  pt  ca  ultimul  care  m-a  facut  arogant    a  patit-o  rau.. Din  ce  stiu  eu   eu  moderez  aici  si  nu  Dumneata!Daca  o  sa  continui  in  nota  asta   nu  e  bine!

Invatati  sa  folositi  corect  Limba  Romana ! E  una   din  cele  mai  grele    de  pe  pamint   ca   nuante! Are  foarte  multe  intelesuri! Daca  aruncati  asa    aiurea  cu   cuvintele  si  expresiile   din  dorinta  de  a  scrie  ceva  sau  de  a  te  face   remarcat  uitati  ce  poate  iesi!

Stați liniștiți băieți. Să facem ce e de făcut că altfel nu ajungem nicăieri. Nu are rost să lungim niște dispute inutile. 

Chiar n-are sens. Singurul numitor comun e că toți suntem oameni și suntem mici. Mergem mai departe pentru că vorbele nepuse la locul lor se interpretează. Uneori corect, uneori cum dorește fiecare. Ideea e ca nu duc la nimic bun. Hai să dăm dovadă de maturitate și să fim mai realiști. 

• Like 1