Jump to content
Sign in to follow this  
marineltgv

KORG Pa 4X OS NEXT

Recommended Posts

Posted (edited)

L-a instalat cineva? Eu inca nu l-am probat fiind prins cu alte probleme, dar printre posesorii de Pa 4X se vorbeste ca se blocheaza clapa, ca sunt probleme mari (repet, se spune). Vad ca si video clipul lui Daniel Andronescu a fost sters de pe youtube (avea o durata de vreo 45 min aproximativ si explica incarcarea noului OS si Add On-urilor). De ce a fost sters? Chiar sunt probleme cu noul OS? Cine ne spune cate ceva?  Nu mai vad discutii pe tema Pa 4X. Pe acest an - nimic. Decat cereri de style-uri. Astept feedback-uri in legatura cu OS NEXT. Vad ca deja a aparut OS v3.0.1.

Edited by marineltgv

Salut. Eu am instalat și nu am avut niciun fel de problemă. 

Nu stiu daca tu folosesti Add-On lui Daniel Andronescu. Am cumparat setul AD&MC v2 pentru Pa 4X. Dar contine si GLOBAL care cred ca este implementat pe structura OS v2.0.1 care exista atunci cand a fost scos pe piata. Cum evitam incarcarea GLOBAL pentru ca in noul OS este structurat altfel GLOBAL-ul? Stiu cum sa incarc un set, dar aici fiind vorba de un Add-On si vad ca in folderul ADS&MC este tot ce contine un set (Global, Sound, Style, etc) plus extensiile .upd si .pkg. Astept o lamurire.

Multumesc anticipat!

Multa sanatate!

Pe site-ul mc musical apar in add-on aceste 2 fisiere:

Pa4X_AddOn_RO-13_v1.2.pkg  si  

Pa4X_AddOn_RO-13_v1.2.upd

Nu prea mi se pare in regula ca este vorba de v1.2 desi se spune ca sunt pentru OS NEXT.

Stiu ca au aparut niste probleme in relatia AD - MC, dar asta nu ar trebui sa-i afecteze pe

cei care au achizitionat acel micro SD. Ma intereseaza acest Add-On pentru ca imi lasa RAM-ul liber, iar eu sunt

interesat mai mult de sunete la care AD a muncit (bravo lui).