Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Guest

Pad-uri pt korg pa1x

Recommended Posts

Guest Guest

cum se pot extrage niste pad-uri dintr-un set ?

Guest Guest

Tocmai de asta si intreb, nu cunosc formatele....., e vb de niste pad-uri care se folosesc la etno (strigaturiile) alea, mai mult nu stiu :)

Guest yslicev

banuiesc eu ca vrei sa le iei de undeva dintr-un set.nu?daca e asa mergi in sound la set si ai sa gasesti acolo de obicei sunt sub denumirea de fx strigaturi.ok,incarci tonul.

apoi la fel tot in set mergi siti iei padurile care iti trebuiesc,in caz de nu vin alocate mergi in sound rec pad sau ceva de genu asta (rec pe clapa si a 3 casuta sa fie bifata) apoi dai ok si incepi sa pui pe padu respectiv ex.pai zii maaaa,pui din sound sunetul de fx strigaturi ,deschizi menu la clapa sus pe ecran si dai write....apoi ok...

dupa care banuiesc ca vrei sa le pui in ritm...aici e mai simplu mergi pe ritmu care vrei sa pui ..ai mai multe optiuni eu prefer menu pe clapa si pad....apoi pui padu de unde lai salvat ..si la fel menu sus la ecran si write style....

daca nu ai inteles zimi unde si te clarific probabil nu moi fi exprimat indeajuns de bine ca sa intelegi.

Buna seara tuturor.Am intrat in posesia unui KORG pa 1 pro elite venind de pe roland va76 . are cu totul alt meniu, cit ma costa un program si  la cine as putea apela. Multumesc mult si respect

Buna seara tuturor.Am intrat in posesia unui KORG pa 1 pro elite venind de pe roland va76 . are cu totul alt meniu, cit ma costa un program si  la cine as putea apela. Multumesc mult si respect

E cam Off-topic,poate muta vreun Admin postarea ta cu tot cu a mea.

Bun venit in lumea KORG-istilor.Cele mei bune variante:setul AD3(pentru tonuri) sau setul lui Costel Tudorache(style-uri f. bune).Bine ar fi sa ai 32MB RAM pe ea.

Mai multe sfaturi:

1.Tine manualul aproape,varianta pdf din PC deschis langa clapa,Nu stii un termen,dai Search in manual.Cunostinte de engleza ar fi necesar.

2.Urmareste tutoriale pe net,in special cele ale lui Daniel,pentru a intelege modul de lucru in KORG care e diferit fata de alte brand-uri.

3.Urmareste forumul pe care te afli acum.O sa inveti multe.Si daca ai nelamuriri,pune intrebari la SUBIECT.Numai bine.

Edited by bits
  • Like 1