Jump to content
Ionut_Hilitanu

KORG PA3 61 SAU 76?

Recommended Posts

Mersi Marin de comentariu. am vazut in anunturi e modelul de 61 de note. Eu doresc cel de 76.

Cumpara Versiunea International  a clapei, sfatul meu! Succes!

Mult stimate Daniel Andronescu meniul in KORG pa3x Musikant este in limba engleza. am o intrebare seturile de stile,performanta,sunete din KORG pa3 International merg fara probleme la versiunea Musikant?

Merg fara probleme si styles suna mai echilibrat, pentru ca Sound ROM in Musikant e putin altfel aranjat si programat! Dar merge, fara probleme si suna ok (e testat de mine)

Da meniul in engleza (nu stiu la ce te referi), dar si in germana sant tot ce s-a putut traduce, de ex: in loc de Piano la Sound o sa ai Flügel, si la Style denumirile sant multe in limba germana si ce sta imprimat pe clapa, denumirile sant cam tot in germana!

Edited by FlorinM

Vreau sa achizitionez si eu modelul cu 61 de clape,nu am inteles daca clapa are memorie interna pe care sa pot stoca seturile sau trebuie mereu cand o aprind sa copiez setu?cat ar costa un eventual hard disk?

Edited by Marin Zmaranda

Salut. Are 4Gb intern si nu trebuie sa copiezi nimic, odata incarcat setul ramane in memorie.

Va salut ,cum se poate înregistra pe clapa  KORG pa 4

ce cânt in acelasi timp?

Edited by adiamocompan_ph

Memoria interna e 4gb,dar se poate extinde,eu am inlocuit usb intern cu unul de 16gb,se poate si de 32,64

Dupa ce inlocuesti usb,instalezi sistemul de operare si resursele si e totul ok

O intrebare vreu cine ma poate ajuta o claviatur de KORG 1xpor potriveste pe KORG 2xpro

O intrebare vreu cine ma poate ajuta o claviatur de KORG 1xpor potriveste pe KORG 2xpro