Jump to content

Terta ton Korg Pa3X

ksa
 Share

Recommended Posts

• 4 weeks later...

Va salut baieti' date='stie cineva cum se face un ton de terta,care este principiul reglaj oscilatoare?e.t.c!

----------

Chiar nimeni?

[/quote']

Inainte de a seta in Oscilatoare,trebuiesc acordate notele pe clape,in functie de gama in care canti!

Acest acordaj se poate face in DK(cel mai simplu,dar ineficient in oscilatoare) sau in KMP(recomand 100%)! Varianta ce-a mai flexibila si profesionala este in Multisempler(KMP),odata acordate notele pe clape si assignate in KMP,te joci in oscilatoare!

Eu am incercat sa va invat,mai pe ocolite,dar nu prea a fost interes...asa ca am lasat-o balta!

Eu le-am facut aceste KMP-terte din toate gamele si o sa le gasiti in setul de Pa600,in 2 forme de unda; Clarinet si Synth!...partea nasoala,ca nu aveti cum sa vedeti cum sunt setate notele in KMP!

Poate numai in Setul de Pa3x encodat...asta pe viitor,asta in conditia ca vreau sa arat,partea de editare!!!

Acum o sa va mai spun ceva; Sa nu creada cineva ca e chiar asa de simplu de cantat cu terza! Daca nu sti putina teorie muzicala,terza mai rau te incurca!...totul are o logica!

• 4 years later...
  • 4 years later...

Salutări la toată lumea, La mulți ani și un an nou plin de realizări! Pentru terța la ton pe Pa3x, trebuie să întrați în meniu la Asembly, iar acolo selectați sus -2 și third up, iar jos în dreaptă, normal la totul pe care se face terța, iar la celelalte două off. Succes!