Sari la conținut
ksa

Terta ton Korg Pa3X

Recommended Posts

Va salut baieti,stie cineva cum se face un ton de terta,care este principiul reglaj oscilatoare?e.t.c!

----------

Chiar nimeni?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va salut baieti' date='stie cineva cum se face un ton de terta,care este principiul reglaj oscilatoare?e.t.c!

----------

Chiar nimeni?

[/quote']

Inainte de a seta in Oscilatoare,trebuiesc acordate notele pe clape,in functie de gama in care canti!

Acest acordaj se poate face in DK(cel mai simplu,dar ineficient in oscilatoare) sau in KMP(recomand 100%)! Varianta ce-a mai flexibila si profesionala este in Multisempler(KMP),odata acordate notele pe clape si assignate in KMP,te joci in oscilatoare!

Eu am incercat sa va invat,mai pe ocolite,dar nu prea a fost interes...asa ca am lasat-o balta!

Eu le-am facut aceste KMP-terte din toate gamele si o sa le gasiti in setul de Pa600,in 2 forme de unda; Clarinet si Synth!...partea nasoala,ca nu aveti cum sa vedeti cum sunt setate notele in KMP!

Poate numai in Setul de Pa3x encodat...asta pe viitor,asta in conditia ca vreau sa arat,partea de editare!!!

Acum o sa va mai spun ceva; Sa nu creada cineva ca e chiar asa de simplu de cantat cu terza! Daca nu sti putina teorie muzicala,terza mai rau te incurca!...totul are o logica!

Partajează acest post

Link spre post

multumesc AD,pentru raspuns

Partajează acest post

Link spre post

Salut colegi,dati-mi un sfat va rog,cind salvez un sound din alt set,nu se aude exact,undeva trebue sa scut lacatelul din global,unde nu stiu exact,mersi mult

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

Informaţie importantă

Prin utilizarea acestui site, sunteţi de acord cu aceşti Termeni de Utilizare.