Jump to content
Sign in to follow this  
danielstinga

Voice procesor Preset PA3x.

Recommended Posts

Asi dori daca cineva si`a facut ceva preseturi pentru vocalist la PA3x ...sa ne posteze si noua.

Danut eu vreau sa puna cineva la download fisierul din GLOBAL..VPPRESET.VOC

Salutare danielstanga! nu te supara ca te inbreb, daca esti interesat de un preset de vocalist inseamna ca ai incercat sa faci vreun preset si nu esti multumit de el( ca si mine de altfel). Ce zici de propunerea mea, pune tu presetul facut de tine si pun si eu pe unul din cele care l-am faut eu si asa vedem unde e buba si de ce nu, incepem o mica colaborare! *bucuros*

heheheheh...Cataline...la mine nu sa dus inca mirosul de nou la clapa...o am doar de citeva zile...nu am reusit sa fac nimic inca...de asta am apelat la un preset facut de cineva....ca sa nu mai sap o saptamana si pe ala.Dar daca nu o sa am ce face...ma apuc de treaba. La Pa800 aveam unu fain.

si eu... îi duc dorul...vezi tu ... la 3x e altceva . de exemplu cand am avut 800-le am lucrat la presetul de vocalist , fara sa exagerez cam 2 luni pana mi-a iesit cum am vrut, si am avut si modulele de la TC HELICON, care sunt acum implementate pe 3x, cumparate adica double-rul si harmony . Eeee acum vine parodia, nu e una si acesi treaba cu ce stiam eu pe module e cu toul altceva.... inca nu m-am decis -rau sau bine- dar e mult de butonat . Uite iti dau unul la care inca lucrez dar sa nu uiti un lucru, reglarea vocalistului depinde de la voce la voce ( timbru vocal,femeie sau barbat,microfon, volum de voce,populara,usoara si multe altele).

vezi de t-i se potriveste vreunul....[br][file=e107_files/public/1342130968_7_FT516_agc_voc_preset.set.rar]agc_voc_preset.set.rar[/file]

...si nu uitati toate sunt in faza de lucru...

Multumim frumos Catalin...l-am incercat, e ok presetul pina la ceva mai bun o sa`l folosesc pe asta.

Daniel incearca si Golbalul si presetul de voce,este facut din mai multe seturi, cu Globalul acesta cint eu,sper sa iti fie de folos![br][file=e107_files/public/1351255483_18_FT516_global_mandocu_pa3x.set.rar]global_mandocu_pa3x.set.rar[/file]