Jump to content
ionutz

[sondaj] Achiziţionare tonuri

Sunteți de acord să achiziționăm aceste instrumente pentru Pa3X ?  

12 members have voted

1. 1. Sunteți de acord să achiziționăm aceste instrumente pentru Pa3X ?

• DA
      23
    • NU
      1

Recommended Posts

Aș fi interesat de achiziționarea acestor tonuri pentru Pa3X.

Este vorba de un pachet care conține 5 seturi de tobe (2,7Mb), un ton de Bas și Chitară acustică (conține 3 programe: solo, rhythm și solo-vibrato).

Așa cum am văzut pe site, acest pachet costă 80 de €, destul de mult, însă dacă ne-am uni mai mulți n-ar fi mare lucru și nu-s rele deloc. știu, o să-mi spuneți că le putem face și noi, cel puțin tobele, dar dacă tot sunt făcute de-a gata, renunțăm la câteva pachete de țigări și le cumpărăm să le avem în set.

Aici demo cu cele 3 instrumente (80 €):

Ar mai fi și acest sax tenor care conține 4 PCG-uri - 40 €:

În total ar fi vorba de 120 de €, deși cred că se mai poate discuta la preț fiind vorba de mai multe instrumente.

Așadar, vă invit la vot. În funcție de voturi DA vom avea, vom ști câti suntem și, bineînțeles, care va fi suma finală / membru.

Mulțumesc. :)

Dacă sunt și alte propuneri, vă aștept bucuros să le împărtășiți. De asemenea, dacă cineva deja le are achiziționate și dorește să le vândă, iar e bine...

Nu sunt în setul Dynamix de pe site?

Dacă nu sunt, facem aici o listă pentru cine dorește sigur, apoi facem media și fiecare plătește prin secțiunea Donații din site și eu trimit plata.

LISTĂ:

1. ionutz

2. Admin

3. Lau

4Greieras

Nu Cosmin, nu sunt, le-am probat pe cele de pe site, sunt și alea foarte bune, așa mi-a venit ideea să le cumpărăm pe astea mai noi.

Suntem atâția posesori de Pa3X,ar fi păcat să nu le avem, mai ales că nu-s encodate.

Vine și Laurică-n căruță! *salut*

si eu vin cu voi !! au si un set de acordeoane bune ...

si eu vin cu voi !! au si un set de acordeoane bune ...

Dă și un vot Florin te rog.

Nu știam de acordeoane, chiar că sună bine, acum le-am auzit și eu...

Dacă ne strângem suficient de mulți, le putem cumpăra și pe acestea. Așa, ar mai fi și un preset fain pentru vocalistul de la Pa3x...

LISTĂ:

1. ionutz

2. Admin

3. Lau

4. Greieras

5. Sorin Manu

6. George Chitulescu

7. florin

8. korg_2008

9. florinradescu

10. nikand29

am votat si eu.acuma sa fie setul cat mai mic ca marine ...ca sincer nu stiu la ce sa renunt in clapa sa bag aceste set-uri..Oricum am zis DA

Sunt la download...toate seturile Dynamix!

Eu am zis....

Eu am intrat in horă pentru Dynamix Audio - Vocal Processor Preset - KORG Pa3X.M-am gîndit la respect fata de voi si la DYNAMIX (merita si de la noi cîțiva €)Doamne Doamne e sus...

Referitor la set e la download dar fara setari PA3x setarile sunt pentru pa800 pa2x.Setarile fac peste 50% din sound.

Eu am intrat in horă pentru Dynamix Audio - Vocal Processor Preset - KORG Pa3X.M-am gîndit la respect fata de voi si la DYNAMIX (merita si de la noi cîțiva €)Doamne Doamne e sus...

Referitor la set e la download dar fara setari PA3x setarile sunt pentru pa800 pa2x.Setarile fac peste 50% din sound.

Hm....am sa-l pun eu azi cu tot cu setari,pentru Pa3x!

Sunt la download...toate seturile Dynamix!

Eu am zis....

Astea nu sunt Daniel' date=' cel puțin nu sunt denumirile pe care le-am văzut în demonstrații.

Eu ziceam de Universal Drums, Universal Bass, Super Acoustic Guitar, Tenor Sax, Voice Processor Preset și oricum,. nu e nimic de Pa3X în toate seturile puse pe site. Florin știe despre ce vorbesc că el a pus unul dintre seturi (mulțumesc).

Cel puțin chitara, e pusă pe site-ul lor pe 23 ianuarie 2013, n-are decât 2 luni de când a apărut.

Eu intenționam să le cumpăr singur în primă fază, vă dați seama că nu eram nebun să cumpăr ceva ce găseam free.

Sunt tare curios dacă ai tonurile astea de mai sus, abia aștept să le încerc și mulțumesc pentru gestul de a le pune aici pe site.

Vedeti poate gasiti aici ceva din DYNAMIX

-Dynamix SET Pro.SET-(81 Mo)

(nu am gasit acest set la Download- daca se repeta rog adminul sa-l stearga)

Este setul la download, Valery, e pus de Florin Radescu. :)