Sari la conținut
chrissmontana

Convertire Style Pa3X pentru Pa2x

Recommended Posts

Salutare dragi colegi...

Am si eu o rugaminte ...Daca este cineva pe site sa ma ajute si pe mine sa -mi converteasca Style de PA3X pentru a fi folosite in PA2XPRO...stiu ca se poate dar nu stiu cum...Va multumesc tuturor din suflet...

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din câte știu eu style-ul din Pa3X trebuie exportat ca MIDI și apoi importat în Pa2X Pro. Din păcate, personal, nu am încercat până acum procedura, dar sunt convins că sunt colegi care te pot ajuta. Oricum ar fi, trebuie să găsești mai întâi pe cineva cu un Pa3X și să fie dispus să te ajute.

Partajează acest post

Link spre post

Mai este o metoda, cu ajutorul Style works XT PA KORG. Ultima versiune are si PA3x.

Partajează acest post

Link spre post

Salutare.Ritmurile paterne din pa2x pot fi incarcate in pa3 x? Multumesc.

Partajează acest post

Link spre post

Bineinteles. Dar cum? Se copiaza ritmul din pa2x pe stik si apoi se incarca in 3x sau.........

Editat de GABI

Partajează acest post

Link spre post

Ritmul in sine nu se poate copia, dar se copiaza tot userul respectiv. Daca este un ritm de fabrica, se copiata ritmul in user1 (de ex) apoi se salveaza User1 (sau tot setul) pe stick. Se introduce stickul in pa3x si se incarca ritmul apasand Media/Load, cautam setul si dam open pana ajungem la ritmul dorit, apoi il incarcam in pa3x. Dar ca sa mearga exact ca la pa2x trebuie sa copiem si samplerele aferente ritmului sau sa-i punem samplere aseamanatoare din pa3x. Daca e cu tonuri din fabrica ar trebui sa mearga din prima fara probleme. Bafta!

Partajează acest post

Link spre post

OK.Multumesc frumos.

Partajează acest post

Link spre post
Acum 9 ore, angelitto a spus:

Ritmul in sine nu se poate copia, dar se copiaza tot userul respectiv. Daca este un ritm de fabrica, se copiata ritmul in user1 (de ex) apoi se salveaza User1 (sau tot setul) pe stick. Se introduce stickul in pa3x si se incarca ritmul apasand Media/Load, cautam setul si dam open pana ajungem la ritmul dorit, apoi il incarcam in pa3x. Dar ca sa mearga exact ca la pa2x trebuie sa copiem si samplerele aferente ritmului sau sa-i punem samplere aseamanatoare din pa3x. Daca e cu tonuri din fabrica ar trebui sa mearga din prima fara probleme. Bafta!

Și cele din fabrică se pot copia. Se debifează Factory style protection  și se salvează pe stick, apoi se încarcă în 3x, normal.

Partajează acest post

Link spre post

La pa3x clasic nu se pot copia din pacate. Doar la modelele mai noi (pa300/600/900/3xle). Despre pa2x/pa800 nu stiu ce sa zic.

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

Informaţie importantă

Prin utilizarea acestui site, sunteţi de acord cu aceşti Termeni de Utilizare.