Sari la conținut
doru_mituica

Ce mixer îmi recomandaţi?

Recommended Posts

Salutare dragi colegi,doresc sa-mi cumpar un mixer pentru trupa live pana in 2500 roni si nu ma decid ce marca sa aleg din urmatoarele modele:Soundcraft MFXi 8 ,Mackie ProFX12,ALLEN&HEATH ZED-12FX sau Allen & Heath ZED60-14FX,si de aceia apelez la dumneavoastra pt a ma ajuta sa iau decizia buna,eu am pus ochi pe unul din ultimele doua modele allen&heath dar nu stiu care din ele s-ar preta mai bine pt trupa,ca efecte de voce,sunet etc astept si alte sugestii in afara de cele enumerate,multumesc.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E simplu.

Le cauți pe amândouă pe internet și faci o comparație între ele, vezi ce specificații tehnice au fiecare.

Partajează acest post

Link spre post

ok dl Cosmin dar poate sant baieti care au ascultat live cateva din aceste modele si ma pot indruma.

Partajează acest post

Link spre post
Soundcraft!sau allen&Heaat zed!vezi media parametrica, ideal ar fi cu 2 medii parametrice.

Partajează acest post

Link spre post

Eu ti-as recomanda soundcraft-ul, sta foarte bine la partea de efecte, daca ai procesor de voce separat, alege allen&heat. Bafta.

Partajează acest post

Link spre post

Salut, iti recomand un mixer destul de bun, eu l-am cumparat acum o luna de zile si il folosesc aproape zilnic, este un model MONTARBO MC-R12FX, asemanator foarte mult cu Dynacord CMS, poti folosi 2 efecte simultan pe fiecare canal, plus alte 2 efecte pe auxiliar, este in mai multe variante , 8, 12 si 16 canale, se aude impecabil, iar ca pret, cel cu 12 canale este cam 3100 lei, iar cel cu 8 canale cam 2500lei. Sper sa iti fie de folos informatiile, numai bine si o zi buna !

Partajează acest post

Link spre post

multumesc korg_2008, o sa iau in considerare si varianta asta

Partajează acest post

Link spre post

Cum am zis si pe site-ul vecin unde ai deschis topic: Zed12FX, iar daca nu esti multumit de efecte iti iei un procesor de efecte extern.

Partajează acest post

Link spre post

va multumesc dragi colegi,raman la allen heath zed 12fx

Partajează acest post

Link spre post

Buna alegere. Asteptam si un review dupa ce il vei lua.

Partajează acest post

Link spre post

cam mare saptamana la doru_mituica! asteptam si eu o parere,ca vreau si eu sa-mi schimb mixerul. Am un yamaha 124 cx,ce sa fac,sa aleg zed 12 fx sau sa iau un dyna cms? mentionez ca am un procesor de voce boss-ve 20. multumesc

Editat de Ionut Plumb

Partajează acest post

Link spre post
La 14.12.2013 la 20:59, Ionut Plumb a spus:

cam mare saptamana la doru_mituica! asteptam si eu o parere,ca vreau si eu sa-mi schimb mixerul. Am un yamaha 124 cx,ce sa fac,sa aleg zed 12 fx sau sa iau un dyna cms? mentionez ca am un procesor de voce boss-ve 20. multumesc

:))) Nu am mai intrat,dar am revenit,oricum am fost foarte dezamagit de acest mixer dar l-am folosit  ceva timp,acum am dynacord powermate 3!

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Creează nouă...

Informaţie importantă

Prin utilizarea acestui site, sunteţi de acord cu aceşti Termeni de Utilizare.