Jump to content
Membrul

Update la SET-urile AD&MC

Recommended Posts

Buna seara !!!

Imi  cer mii de scuze daca sunt off topic   cer cu disperare parerea cuiva cunoscator  , de cand am vazut videoclipul acesta nu mai am somn : 

Intrebarea cea mai tare care ma obsedeaza este urmatoarea  : pot canta si eu cu orga mea aproape la fel ??? Yamaha PSR-E433  si  Konakt-ul instalat  in  PC  hai sa zicem ca ritmurile nu le am nu am de unde sa le fac rost pe lumea asta niciodata ... DAR SUNETELE ??? 

... m-as declara cel mai fericit om din lume doar pentru simplu fapt ca asa afla ca se poate ... sunetele acelea sunt incredibil de frumoase ... parca nici un sunet nu m-a miscat asa de tare ca astea din demo-ul lui Adrian Andronescu de pe youtube ...

... as da orice pe un sunet ca acela oricare din ele sau macar sa sea apropie de cele din videoclip Felicitari Daniel Andronescu am vrut sa va scriu dvs un mesaj privat dar nu gasesc unde anume ... adevarul este ca sunt si inregistrat de o zi maxim doua  ...

Pupici din Berceni si Bafta Maxima la toata lumea !!!                   

Edited by sefulretelei

Salutare ! Pentru a canta la fel , chiar si mai bine , ai putea sa cumperi noul KORG Pa300 de la Mc Musical . Vine fornita cu Set-ul AD-MC si cu ritmurile si tonurile din videoclip , chiar mai bine decat acolo.Garantat 1000 la % va suna la fel chiar si mai bine ,pentru ca acela din videoclip este Set-ul oferit Free de Daniel , iar in Pa300 este noul Set Encodat AD-MC.Parerea mea ca se merita investitia , cauta pe YouTube videoclipul de prezentare Pa300 , sau aici pe site ,faci cautare in forum si gasesti sectiunea KORG Pa300, asa te vei convinge . Rog sa fiu scuzat pentro Off-Topic. Sanatate si numai bine !

Edited by Cechea Mihai
  • Like 2

Multumesc de raspuns 

Cechea Mihai

dar nu am bani sa cumpar nici un fel de orga inafara de amarata pe care o am in prezent si nici perspective in viitor 

as aprecia foarte mult daca totusi se va gasi cineva sa dea cateva detalii despre sunetul din videoclipul de mai sus de la minutul   

pana la minutul 
  si / sau de la minutele 
  +  
  fiind cam acelasi  ... are cineva vreo idee ... sau ne poate spune chiar domnul Andronescu ???

Kisses from Romania Bucuresti Berceni  !!!

Salutare...! De la min 0.07 pina la0.33 ,StS-ul M.Synth P1 ,format din: KORG M Synth(octava  plus 1),Guitar Abis (octava minus1), Synth La m  [ton tertat](octava 0). Ceea ce pot sa-ti spun sigur e ca  mai sint si alte reglaje    facute in  sound edit, OSC, etc. Tonurile sint unice! Daca nu ai setul nu are cum sa se auda asa  ... Sa nu mia vb de  setari de master si  EQ, limiter, si astea au un cuvint  de spus la soundul final..

In al doilea caz, STS-ul ,KronosAM P1, format din: Kronos AM (octava 0),Synth La m[ton tertat] (octava 0),Viori solo Oct(octava  minus 1) . La fel cu setarile enumerate mai sus! 

La  minutul  5.48  e acelasi lucru!

Deci stringe banutul si ia cel putin pa 300 daca nu  mai sus! Doar atunci o sa ai parte de sound din asta si  nu numai! Ceea ce vezi tu aici in video e nimic  pe linga ce  mai exista in clapa! Crede-ma  eu va stiu bine pe cei  de la Berceni si ... de la BIG  la vale cum zice olteanul...! :D  Stiu cam ce pretentii aveti!Ce vremuri am mai trait si prin Berceniul ala!!!!

Edited by Marin Zmaranda
  • Like 2

Marin Zmaranda iti multumesc mult de tot pentru raspuns !!! ... din pacate abia acum am vazut raspunsul ... oricum apreciez explicatia si mor de oftica pentru ca nu cunosc termenii dar sa sti ca nu am primit alt raspuns mai smecher decat al tau chiar daca sunt pe dinafara se vede ca este un raspuns de calitate ... iar la faza cu strange banutul - nu mai nimerit deloc ... nu o sa pot faca asta in viata mea - eu voi incerca sa obtin sunetele astea pe Kontakt - un program minune pentru calculator si o claviatura oarecare ... MULTUMESC  pentru raspuns Marin Zmarada !!!

• Like 1

Buna ziua!

Si eu sunt posesorul unui pa600 cu setul encodat AD&MC de peste un an.Sunt incantat de set.

Ieri am fost la reprezentanta din Iasi si am probat pa300 .M-a incantat aranjorul si claviatura lui.Intr-adevar,suna neasteptat de bine,iar tonurile AD parca sunt mai carnoase si mai dulci(scuzati atributele alimentare....).Oare nu fac asa o claviatura mai tare si cu pasul mai mic si la pa600?Ar putea ca de la seria...x sa introduca asa o claviatura zic eu,n-ar fi o cheltuiala mai mare,sau mare filosofie..

Am vazut ca mai contine un style nou,de care am mare nevoie:Sarba Etno.Vreau sa-l rog pe Domnul Daniel Andronescu sa imi spuna de unde as putea sa il iau,ca sa il includ in set.Multumesc!Multa putere de munca in continuare!

Sanatate tuturor!

...ceva NEW!

Vizionare placuta!

• Like 9

Felicitari dl Daniel, superb style, superbe tonuri, superba interpretare ! Multumim mult !

Multumim!(urmat si de ,,enorm,, , avem de-a face cu un pleonasm,asa ca am eliminat  cuvintul!)

Am cumparat un PA3X in Octombrie,anul curent,datorita setului d-voastra!Multa dragoste,pace si sanatate!

Edited by Marin Zmaranda

Am rezolvat,multumesc frumos!Am sunat la MCMusic si dupa ce mi-au verificat datele mi-au transmis mailul cu linkul de unde am descarcat update-urile la set.

Multa putere de munca in continuare!

Update 2016 set AD&MC

As avea si eu o intrebare la Domnul Andronescu..Sunt proaspat posesor de Pa300 Ro (de la MC) si am vazut ca ati promis(in masura timpului disponibil) ca o sa faceti acest update si pentru noi. Întrebarea mea ar fi daca acest update(tonuri si style uri noi) vor fi incarcate tot in memoria localizata astfel incat sa ramanem cu 32mb free ?.

Va multumesc frumos pentru raspuns si scuze de deranj.

PS1: Aceeasi intrebare v-am adresat-o si pe canalul de youtube.

PS2: Multumesc frumos pentru tutoriale deoarece am invatat multe lucruri importante despre seria PA.

Edited by drgmihai

Domnule Daniel...:(  pentru toate modelele de la pa2..3..600...900...etc..ati tot facut ritmuri......si toti se bucura de ele... Dar pentru batrana pa1 mai faceti ceva.... ??? Asta asa ca sa ne mai clatim si noi auzul cu clapele care altadata erau varful de lance.... Sincer...ma bucur enorm de stilurile facute...ba mai mult....am descarcat toate demourile facute de dvs. ..le-am pus pe un stick si le am in masina pe un modulator si le tot ascult. Dar mi-ar placea sa am si eu macar cateva din ele pe pa1 meu sa ma chinui sa cant si eu ceva populara...(p.s.- nu sunt muzicant, nici nu traiesc din muzica)  M- am tot chinuit sa fac si eu cate unu....si nu zic ca nu as reusi..., dar timpul petrecut la munca,...casa in constructie,,,copiii...nevasta....sefii...etc.... nu mai am timp de altceva. Dar cateodata...duminica.. tot mai deschid clapa si ma joc pe cateva "tentative" de ritmuri. De aceea zic..ca ne-ar prinde bine si celor care sunt asemeni mie....sa avem prin clapele noastre "virusul AD" Multa sanatate si tot respectul pentru dvs..

Acum 23 ore, dany a spus:

Domnule Daniel...:(  pentru toate modelele de la pa2..3..600...900...etc..ati tot facut ritmuri......si toti se bucura de ele... Dar pentru batrana pa1 mai faceti ceva.... ??? Asta asa ca sa ne mai clatim si noi auzul cu clapele care altadata erau varful de lance.... Sincer...ma bucur enorm de stilurile facute...ba mai mult....am descarcat toate demourile facute de dvs. ..le-am pus pe un stick si le am in masina pe un modulator si le tot ascult. Dar mi-ar placea sa am si eu macar cateva din ele pe pa1 meu sa ma chinui sa cant si eu ceva populara...(p.s.- nu sunt muzicant, nici nu traiesc din muzica)  M- am tot chinuit sa fac si eu cate unu....si nu zic ca nu as reusi..., dar timpul petrecut la munca,...casa in constructie,,,copiii...nevasta....sefii...etc.... nu mai am timp de altceva. Dar cateodata...duminica.. tot mai deschid clapa si ma joc pe cateva "tentative" de ritmuri. De aceea zic..ca ne-ar prinde bine si celor care sunt asemeni mie....sa avem prin clapele noastre "virusul AD" Multa sanatate si tot respectul pentru dvs..

Susțin!

• Like 1